Офіційна інформація та новини

08.03.2020

Жіночий сплав

Незважаючи на відсутність виразної державної політики щодо реалізації цілей сталого розвитку, приватні українські компанії активно впроваджують практики відповідно до програми.

Протягом чотирьох років Україна втілює цілі сталого розвитку з урахуванням національних особливостей, зазначених в однойменній Національній доповіді. У ньому визначено перелік із 86 завдань та 183 індикатори, у розрізі яких проводитиметься збір даних для моніторингу стану реалізації цілей, а Уряд України щорічно складає звіт щодо їх досягнення.

Однією з глобальних цілей, реалізацію яких декларує Україна, є, в тому числі, забезпечення гендерної рівності та розширення прав і можливостей всіх жінок та дівчат. Правда, За весь час після приєднання до Програми ООН, в Україні відсутня державна політика щодо досягнення заявлених цілей, не кажучи про заходи для залучення приватного капіталу в принципи цілей сталого розвитку. І поки у Верховній Раді тільки готуються до обговорення відповідних законодавчих ініціатив, а також напрямків для реалізації політики сталого розвитку, приватні компанії дотримуються принципів Програми ООН виходячи з власного бачення та міжнародних практик.

Чи є для жінок робота в металургії?

У 2018 році МОЗ України скасувало Перелік важких робіт та робіт з небезпечними умовами праці, де заборонена праця жінок. Завдяки цьому істотно розширилося коло спеціальностей, якими можуть займатися представниці прекрасної половини людства. Втім, це не призвело до значного зростання числа жінок, які обрали професію Металурга, Шахтаря чи Енергетика. Хоча, як свідчить вітчизняна практика, жінки вже давно відіграють істотну роль не тільки в сфері послуг або в легкій промисловості, а й на підприємствах ГМК.

Як повідомили в прес-службі Побузького феронікелевого комбінату, в колективі підприємства на сьогоднішній день з 1700 чоловік працює понад 500 жінок. «На комбінаті існують виключно жіночі колективи: Центральна хімічна лабораторія, відділ технічного контролю. Багато жінок працює в випалювальному цеху (86 при 298), енергоцеху (68 при 143), металургійному цеху (53)», – йдеться в повідомленні підприємства. – “Жінки працюють на самих різних ділянках: це машиністи кранів, транспортерники, шихтовщики, оператори, машиністи компресорних установок, прибиральники, бухгалтери, економісти, медичні працівники, кухарі і т.д.».

За словами генерального директора ПФК Дениса Шевченка, жінкам на підприємстві гарантовані всі пільги, передбачені законодавством України: додаткові відпустки, скорочений робочий день, надання відпустки працівницям, які мають малолітніх дітей, у зручний для них час.

Крім того, комбінат бере на себе фінансування оздоровлення дітей співробітників в літньому оздоровчому таборі, надає місця в дошкільних установах. Він надає фінансову підтримку спортивній та культурно-масовій роботі, секціям, гурткам, де займаються діти працівників комбінату. Особливе сприяння і увага на підприємстві надається як багатодітним матерям, так і сімейним династіям.

Допомогти з самореалізацією

“Ми не тільки вітаємо бажання наших співробітниць отримати нову професію або нові знання, а й підтримуємо їх у цьому прагненні”, – говорить Денис Шевченко. За його словами, ще при працевлаштуванні на комбінат надається допомога в отриманні обраної спеціальності. Крім цього, в процесі роботи кожен із співробітників має можливість підвищити кваліфікацію або набути навичок за іншою спеціальністю. «Для цього у нас створений і постійно працює навчально-курсовий комбінат», – зазначає генеральний директор ПФК.

Втім, комбінат допомагає своїм співробітникам отримати не тільки Робочі спеціальності. ПФК вже тривалий час допомагає в отриманні вищої освіти. Так, згідно зі статистикою підприємства, за рахунок коштів, наданих комбінатом з 2004 року (моменту входження ПФК до складу Міжнародної інвестиційної групи Solway), вищу освіту за денною формою навчання отримало 52 особи і 109 осіб на заочній. З них 68 учнів-це жінки. Причому вищу освіту здобувають не тільки за спеціальностями, безпосередньо пов’язаними з виробництвом, а й за професіями, необхідними для смт. Побузьке. “Наш комбінат є містоутворюючим підприємством для селища, тому керівництво комбінату і наші інвестори, Міжнародна інвестиційна група Solway, розглядають таку допомогу, як інвестиції в людський капітал і підтвердження нашої прихильності цілям сталого розвитку”, – підсумував Денис Шевченко.

Преса про нас