Участь в житті селища

Турбота про жителів селища – одна з основних цілей підприємства

На «Побужському феронікелевому комбінаті» працює близько третини населення селища Побузьке, де розташоване підприємство. Тому ПФК, як соціально відповідальний бізнес, бере активну участь в житті населеного пункту – проводить культурні заходи, навчає молодь, надає соціальну допомогу і навіть вдосконалює інфраструктуру Побузького. В тому числі забезпечує селище водою, газом і теплом, утримує в робочому стані каналізаційну систему.

Щорічні соціальні інвестиції вимірюються сотнями тисяч гривень. Серед іншого ПФК фінансує закупівлю ліків для надання невідкладної медичної допомоги, утримує школу, спортивний комплекс і будинок культури в селищі, а також надає своїм працівникам безвідсоткові позики (поворотну фінансову допомогу) у випадку невідкладних потреб, наприклад якщо потрібна медична операція. За рахунок комбінату талановита молодь може отримати вищу освіту – в 2015 році таких було 19 людей.

Проактивна поведінка підприємства і підтримка місцевого населення є однією зі складових стратегії сталого розвитку (sustainable development). Як наголосив в одному з інтерв’ю голова ради директорів Solway Investment Group Дан Бронштейн, згідно із цією концепцією і експлуатація природних ресурсів, і напрямок інвестицій, і орієнтація науково-технічного прогресу, і розвиток особистості і інституційні зміни пов’язані між собою.

«Для нашої галузі це один з основоположних принципів на усіх етапах виробничого ланцюжку. Таким чином розробка родовищ і видобування руди не буде проводитися без відповідних заходів по захисту екології ще до того, як ми  добули першу тонну руди. Робота в кар’єрах чи шахтах пов’язана із ризиком для життя та здоров’я, тому обов’язковим є піклування працівників. Зокрема наша компанія часто починає працювати в занедбаних регіонах, де наше підприємство стає містоутворюючим. Таким чином ми беремо відповідальність за підвищення якості життя в регіоні – це і освіта для дітей, і проведення культурних заходів, і підтримка місцевих спортсменів», – розповідає Дан.

Культурний побут – це відома проблема невеличких населених пунктів України. В рамках концепції сталого розвитку ПФК підвищує якість культурного життя Побузького, зокрема фінансує роботу місцевого Будинку культури, а також Центру творчості дітей і юнацтва. В будинку культури працює 17 клубних формувань, де займається більше 400 мешканців Побузького, в тому числі близько сотні дітей та підлітків. Щодо Центру творчості – його регулярно відвідують більше восьми сотень дітей та підлітків.

В 2016 році було засновано щорічну стипендію для талановитих дітей працівників ПФК, а також вихованців творчих закладів, яким підприємство надає спонсорську допомогу Solway Music Fellowship, яка має на меті заохочення в вивченні іноземної мови та розвитку творчості серед молоді. Учасники програми, після творчого конкурсу отримають можливість вивчати англійську з носіями мови безкоштовно, а два переможці стипендії відправляються до Зальцбургу та відвідають молодіжний табір в рамках Зальцбурзького міжнародного оперного фестивалю.

Окремий напрямок роботи з покращення якості життя селища – робота благодійного фонду «Розвиток Побужжя». Він був заснований в 2013 році за підтримки ТОВ «Побужський феронікелевий комбінат». Головні задачі – допомога важко хворим мешканцям селища, підтримка дитячих садків і шкіл, проведення спортивних заходів та інші.

Підтвердженням успіху концепції сталого розвитку є покращення демографічної ситуації – якщо в 2006 році тут мешкало близько 6,5 тисяч людей, то в 2017 – майже 9 тисяч. Молодь не виїжджає з Побузького, залишається працювати в рідному селищі – 38% населення молодше 30 років. Зростає і народжуваність.

Як зазначав в одному з інтерв’ю селищний голова Юрій Слободянюк, тісна співпраця із комбінатом дозволяє не тільки реагувати на проблеми, що існують або з’являються, але й закладати міцну основу подальшого розвитку.