Офіційна інформація та новини

08.03.2019

Володарки металу

Гендерна рівність стає одним із загальноприйнятих правил ведення бізнесу в Україні

Прийняття Україною головних міжнародних зобов’язань з гендерної рівноправності відкрило перед жінками нові можливості. Скасований у 2018 році перелік важких робіт і робіт з небезпечними умовами праці, де заборонена праця жінок, істотно розширив коло спеціальностей, якими можуть займатися представниці прекрасної половини людства. Втім, зміни в українському законодавстві просто формалізували процеси, які відбувалися в країні і раніше.

Розуміння, яке прийшло з досвідом

Розуміння того, що стримування кар’єрного зростання жінок веде компанію в глухий кут і знижує її ефективність, прийшло до українських промисловців не відразу. Але вихід українських підприємств на міжнародні ринки прискорив переосмислення місця жінок у промисловому виробництві. Зокрема, проведена в ГМК модернізація виробництва та залучення сучасних технологій в кращу сторону змінили умови та характер роботи на підприємствах. Крім того, добровільно взявши на себе зобов’язання по впровадженню принципів Sustainable Development Goals – цілей сталого розвитку, – серед яких важливе місце займає і досягнення гендерної рівності, компанії докладають значних зусиль для забезпечення рівних можливостей в кар’єрному зростанні і самореалізації співробітників незалежно від статі.

Помірний консерватизм

За визнанням українських промисловців, зміни у законодавстві просто розширили сферу можливостей для самореалізації жінок. Разом з тим, наприклад, українські металурги відзначають, що в силу своєї специфіки металургія залишається однією з небагатьох галузей промисловості, де жінки не прагнуть спробувати сили на всіх без винятку кадрових позиціях. Так, за інформацією генерального директора Побузького феронікелевого комбінату Олег Беспалова, поки жодна жінка не виявила бажання працювати на гарячій плавильної печі. Незважаючи на це, частка жінок на підприємстві перевищила 30%, а деякі підрозділи комбінату повністю сформовані з представниць прекрасної статі: «За останні роки особливих змін у цій статистиці не було, тому що жіночі професії використовуються в певних підрозділах і службах. Так, виключно жіночі колективи сформувалися в ОТК і ЦХЛ. Жінки працюють в ЕНЦ, охороні, службі із благоустрою та управлінні комбінату. Найскладніші ділянки – це металургійний і випалювальний цех, де жінки працюють в якості машиністів кранів та транспортувальників (обслуговування механізмів), а також представляють адміністративну ланку». Втім, за його словами, ці посади жінки займали і до внесення змін до законодавства. Наприклад, Галина Баданіна працює транспортувальницею з 2001 року, а її колега Ганна Лабенко – з 2015.

Такий тривалий термін роботи на не самих легких роботах – свідомий вибір самих співробітниць. Для тих же, хто хоче підвищити кваліфікацію або пройти навчання за новою спеціальністю (в тому числі отримуючи вищу освіту), комбінат надає допомогу. Так, Ольга Цап, працюючи на комбінаті, спочатку закінчила технікум за спеціальністю «Організація виробництва», а після цього отримала магістерську ступінь у Миколаївському державному університеті. «Ми вітаємо прагнення наших працівників підвищити свою кваліфікацію або отримати нову спеціальність, навіть якщо вона не пов’язана з металургією. З 2005 року понад 30 наших співробітниць пройшли підготовку за кошти комбінату в вищих навчальних закладах і тепер працюють лікарями, вчителями та іншими фахівцями на благо місцевої громади», – так зазначив директор ПФК.

Інвестиції в майбутнє

Прихильність принципам сталого розвитку передбачає не тільки зосередженість на виробництві, а й участь у розвитку гуманітарної сфери, що знаходить живий відгук у середовищі місцевої громади. Так, Руслана Ігнатенко, вчитель англійської мови з Побужжя, вже третій рік бере участь у реалізації соціального проекту в рамках програми «Solway Music Fellowship», яка проводиться власником ПФК – міжнародною інвестиційною групою Solway. Мета цієї програми – допомога в реалізації творчих здібностей членів громад, які проживають в місцях присутності підприємств групи Solway. Педагог допомагає стипендіатам програми підготуватися до участі в роботі Міжнародного оперного табору для дітей та молоді в Зальцбурзі. Руслана впевнена, що участь молодих людей у проектах, пов’язаних із вивченням нових культур і мов, дає більше можливостей для молоді в майбутньому і допомагає адаптуватися до вимог сучасності.

DEPO.UA

 

Преса про нас