Офіційна інформація та новини

05.01.2022

В зоні соціальної відповідальності

Незважаючи на кризу та пандемію, Побузький феронікелевий комбінат продовжує реалізацію соціальних програм

Кількість викликів і складних завдань, що постають перед українською промисловістю, множиться зі швидкістю снігового кому. Однак, незважаючи на те, що вітчизняні металурги і раніше навряд чи перебували в зоні комфорту, то сьогодні можна впевнено констатувати, що ситуація з українською промисловістю – за аналогією з зоною ризикованого землеробства – все більше нагадує зону ризикованої металургії.

Розвиток або виживання

На думку учасників ринку та експертів, ситуація у вітчизняній промисловості близька до катастрофи; оцінюючи український тяжпром, деякі депутати Верховної Ради застосовують термін “деіндустралізація”. І нехай офіційні органи бадьоро звітують про зростання промислового виробництва, але, як звертають увагу інвестиційні аналітики, демонстрація позитивного зростання відбувається на базі порівняння, що все більш знижується.

Якщо падіння економічної активності в країні і світі, викликане пандемією коронавірусу та вимушеними карантинними заходами, які можна вважати об’єктивним фактором, то відсутність виразної державної політики в промисловій сфері пояснити складно. Навіть створення Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості не змінило ситуацію. Сьогодні багато українських підприємств впритул підійшли до межі виживання, що призводить не тільки до зниження виробництва, але й до згортання соціальних програм, а це може привести до соціальних потрясінь в деяких регіонах. Ситуацію могли б врятувати інвестиції, але на державному рівні поки далі розмов нічого не відбувається, а вітчизняний бізнес змушений самостійно вирішувати проблеми виживання.

Простий приклад: згідно з останніми результатами опитувань Європейської Бізнес-Асоціації генеральних директорів компаній, спрямованих на оцінку інвестиційної привабливості України, майже 60% керівників відзначили, що нинішній інвестиційний клімат залишається несприятливим. Більше того, половина з опитаних переконана, що за останній час умови ведення бізнесу в Україні не змінилися: тобто, як були поганими, так і залишилися.

Ще 35% опитаних впевнені, що новим компаніям краще не інвестувати в Україну найближчим часом, а 46% сумніваються в доцільності таких інвестицій.

Досвід – син помилок важких

“Ми вже маємо сумний досвід зупинки виробництва, коли наприкінці 90-х років минулого століття комбінат практично припинив своє існування, а регіон був на межі соціальної катастрофи. І тільки прихід інвесторів, міжнародної групи Solway, дозволив відновити роботу комбінату і вирішити багато соціальних та інфраструктурних проблем регіону”, – згадує генеральний директор Побузького феронікелевого комбінату Денис Шевченко.

За словами топ-менеджера меткомбінату, входження ПФК в міжнародну групу не тільки дозволило інвестувати в модернізацію виробництва, отримати фінансову і сировинну підтримку від материнської компанії, але і дало можливість перебудувати роботу комбінату відповідно до сучасних бізнес-практиками.

“Сьогодні довгострокова стратегія комбінату, також як і нашого інвестора, побудована на досягненні ефективності в сфері ESG (E або Environmental – навколишнє середовище (екологічна сфера); S або Social – соціальна сфера; G або corporate Governance – сфера управління), – пояснює Денис Шевченко. – У нашій практиці ми орієнтуємося на Цілі Сталого Розвитку ООН, – в першу чергу, на якість і доступність освіти, формування середовища з гідними умовами праці, екологію. У досягненні цих цілей ми спираємося на діалог з місцевими громадами і завдяки цьому можемо оперативно реагувати на зростаючі потреби громади”.

У співпраці з громадою

Для задоволення потреб громади у 2013 році комбінат ініціював створення благодійного фонду “Розвиток Побужжя”. З тих пір обсяг наданої допомоги зріс.

“Для порівняння: надана у 2016 році допомога становила 2,3 млн.гривень, у 2017 році – 2,9 млн. гривень, у 2018 році – 2,9 млн. гривень, у 2019 році – 3,1 млн. гривень, у 2020 році – 4,3 млн. гривень, у 2021 році – 4,7 млн. гривень. Так, потреби зросли, але зросли і наші можливості”, – повідомили у Фонді.

Допомога, що надається ПФК і Фондом, охоплює як співробітників комбінату, так і жителів громади. Комбінат бере активну участь у підтримці та розвитку соціальної та культурної інфраструктури ОТГ. Надається допомога освітнім і культурним організаціям. Не залишилися поза увагою і медичні заклади ОТГ, а також служби, що відповідають за безпеку життєдіяльності людей та громади.

Підбивати підсумки

Згідно зі звітом комбінату та Фонду, за 9 міс. 2021 року були виконані ремонти як на відкритому повітрі (асфальт на території ліцею), так і в приміщеннях дитячих садків (ремонт даху, встановлення теплих підлог), і закуплена побутова техніка (Бойлери, телевізори, пилососи, кондиціонери).

Придбано витратні матеріали для творчості, канцелярія, подарунки до свят та конкурсів, обладнання для інклюзивного центру.

Крім цього, була направлена допомога місцевим медичним закладам: селищній лікарні (куплені проявник для рентген-апарату, Рентгенівська плівка і касети, стоматологічний рентген-апарат, захисні маски, миючі засоби та канцтовари; проведено ремонт цоколя) і пункту швидкої допомоги (придбані тонометр, миючі та канцелярські засоби, встановлені вікна). За рахунок фінансової підтримки ПФК Побузький центр екстреної медичної допомоги отримав сучасний реанімобіль, обладнаний всім необхідним обладнанням для життєзабезпечення пацієнтів по дорозі в лікарню.

Пункт МНС отримав пожежні рукави та фарбу.

Для інфраструктури селища та ОТГ закуплені лампи для освітлення, встановлені камери відеоспостереження. Проведено роботи з благоустрою селища: встановлено ковані лавки, бордюри, відремонтовано дитячий майданчик. Щомісяця надається фінансова допомога комунальному підприємству з вивезення сміття.

“Загальні витрати на утримання соціальної сфери смт Побузьке за 9 міс. 2021 р. склали 3,2 млн. грн. (на рівні аналогічного періоду минулого року). На надання спонсорської допомоги, культурно-масову роботу та оздоровлення працівників ПФК витратив 7,4 млн.грн. (на 66,6% більше в порівнянні з 9 міс. 2020 р.)”, – йдеться в повідомленні прес-служби.

Одна з основних цілей програми сталого розвитку бізнесу ПФК – це підвищення загальної якості освіти серед жителів регіону і співробітників комбінату. Інвестиції в навчання персоналу ПФК за 9 міс. 2021 р. склали 568,9 тис. грн., що більш ніж у 2 рази перевищує витрати аналогічного періоду минулого року. Всього за 9 міс. 2021 р. НАВЧАЛЬНО-КУРСОВИЙ КОМБІНАТ навчив 101 чол. новим професіям, а 134 працівники підвищили кваліфікацію. В даний час 17 осіб навчаються у вузах за рахунок коштів комбінату, з них 6 – на денній формі (з виплатою стипендії) і 11 співробітників комбінату – на заочній. Крім того, комбінат бере активну участь у міжнародних освітніх програмах, які активно впроваджуються інвестором ПФК, – міжнародною групою Solway.

“Ми прекрасно усвідомлюємо ризики, що стоять перед нами, а також об’єктивно враховуємо власні можливості і відповідальність перед місцевою громадою. Наш комбінат є містоутворюючим підприємством як для смт Побузьке, так і для однойменної ОТГ, – підсумовує керівник комбінату. – Наша принципова позиція і позиція наших інвесторів полягає в тому, що соціальні проекти повинні не згортатися, а розширюватися ще більше. Складно залишатися осторонь, коли людям потрібна допомога, а ми в силах її надати”.

Преса про нас