Офіційна інформація та новини

02.06.2020

В умовах карантину Побузький феронікелевий комбінат продовжує модернізацію виробництва

Роботи із установки сучасного обладнання виконувалися з урахуванням карантинних вимог

Побузький феронікелевий комбінат повідомив про завершення чергового етапу модернізації виробництва: «Відповідно до затвердженої програми розвитку підприємства на 2020 рік, у травні були виконані роботи, що спрямовані на підвищення ефективності виробництва й екологічної безпеки. Особливістю цього етапу став режим карантину у зв’язку з епідемією COVID-19; тому роботи проводилися в кінці травня після ослаблення карантинних заходів», – говориться у повідомленні, поширеному прес-службою. 

«У плані розвитку комбінату на 2020 рік міститься ряд заходів із модернізації виробництва, спрямованих на підтримку потенціалу підприємства, зниження впливу на навколишнє середовище і підвищення темпів ефективності роботи обладнання, – тобто діяльність, яка призводить до досягнення економічного ефекту.

Якщо розглядати дане питання більш детально, то підтримка політики постійного поліпшення, – це питання, що є об’єктом постійного контролю на сучасних підприємствах із динамічним розвитком. Ми знаємо наші проблеми та ризики, визначивши їх заздалегідь. Виходячи з цього, ми приймаємо рішення про поліпшення», – цитується прес-службою заява генерального директора ПФК Дениса Шевченка. За його словами, послаблення умов карантину дозволило змонтувати на комбінаті сучасну систему дозування шихтових матеріалів у ТВП-1, включаючи установку сучасних стрічкових вагових дозаторів вугілля і руди Bulkteq WBF, які були придбані раніше. Це дозволило зберегти темпи реалізації програми модернізації ПФК.

Нове обладнання забезпечує високу точність обліку використаного матеріалу. Система контролю і обліку з’єднала весь ланцюг вагових дозаторів ТВП-1. Система дозування виконана на базі контролера управління Siemens і вагових контролерів Weicont M, яка встановлена замість контролера управління VisiGraf. Вартість обладнання та робіт становить 1,8 млн. грн.

Монтажні роботи були виконані фахівцями ремонтного цеху і ВГЕ комбінату. Налагоджувальні роботи виконувалися при залученні персоналу ТОВ «БАЛКТЕК», із дотриманням усіх вимог карантину. Значною перевагою системи є частота збору інформації по ваговимірювальним пристроям, що значно підвищує точність і якість дозування і дає можливість забезпечувати необхідний баланс при підготовці шихтових сумішей.

«Упровадження нової системи дозволяє знизити витрату палива в рамках основного процесу підготовки шихтових матеріалів для руднотермічних печей №1 і №2, шляхом вторинного використання тепла відхідних газів. При цьому важливим показником є зниження викидів СО 2 за рахунок використання вторинного тепла від ТВП-1 і ТВП-2. Орієнтовне зниження використання пиловугільного палива складає від 10 % до 15%, в залежності від режимів роботи. Таке нововведення позиціонує соціальну відповідальність підприємства щодо екологічної ситуації в регіоні. Воно знаходиться в чіткій відповідності з “Політикою підприємства у сфері якості, охорони праці та екологічного управління”, “Місією підприємства” і “Цілями бізнесу на 2020 рік”», –прокоментував закінчення робіт гендиректор ПФК Денис Шевченко.

Він підкреслив, що всі заходи по встановленню нового обладнання проводилися згідно діючим на комбінаті вимогам карантину. Зокрема, на ПФК постійно проводиться моніторинг здоров’я працівників на наявність симптомів захворювання, а також виконується температурний контроль на прохідних. Всім співробітникам рекомендовано максимально обмежити фізичні контакти і триматися на відстані мінімум 1,5 м, заборонені привітання рукостисканням.

Так само під заборону потрапили скупчення людей в групах понад 10 осіб. У зв’язку з цим змінно-зустрічні збори в підрозділах, наради ІТП і керівництва проводяться у скороченому складі.

Робітникам із групи ризику – у віці 65 років і старше – надані відпустки для забезпечення самоізоляції на даний період.

Безпосередньо на підприємстві був скоректований графік відвідування їдальні та душових, щоб уникнути великого скупчення персоналу. Все співробітники забезпечені необхідною кількістю дезінфекційних засобів та захисних масок.

В якості профілактичних заходів проводиться щозмінна дезінфекція кабін технологічного автотранспорту і кранів, автомобіля диспетчерської служби, що використовується в певний період часу. Проводяться регулярне вологе прибирання, щоденна дезінфекція обладнання і робочої зони, провітрюються приміщення.

На підприємстві ведеться постійна інформаційна робота, в процесі якої працівникам надаються рекомендації та роз’яснення щодо профілактики і перешкоди поширенню вірусу.

https://www.dsnews.ua/economics/v-usloviyah-karantina-pobuzhskiy-ferronikelevyy-kombinat-02062020154400

 

Преса про нас