Офіційна інформація та новини

06.08.2022

Співаючи для перемоги

Молоді українські таланти приєдналися до однолітків із Гватемали, Північної Македонії та 30 інших країн, щоб поставити оперу про боротьбу за щастя та свободу на сцені Зальцбурга.

Протягом тижня Аліна Любченко (15 років) та Поліна Розумняк (14 років), переможиці міжнародної стипендіальної програми з України, будуть працювати поруч із відомими митцями і наставниками, над постановкою сучасної молодіжної версії опери “Катя Кабанова”, що була написана чеським композитором Леошем Яначеком у 1920-х роках.

Обидві дівчини отримали унікальну можливість представити голос своєї країни на найбільшій класичній сцені Європи завдяки участі в щорічній стипендіальній програмі, в рамках міжнародної ініціативи Creative Fellowship. За допомогою творчих майстерень, зустрічей із знаменитостями, майстер-класів, зайнять творчістю й англійською мовою, програма залучає молодь із країн із незахищеною економікою до творчих професій та побудови кар’єри у цій сфері. Приймаючи участь у віртуальних заходах стипендії, підлітки набувають міжкультурний досвід і отримують важливі життєві навички, що мають велике значення для подальшого розвитку кар’єри, – як на офіційній роботі, так і у приватній діяльності.

З лютого 2022 року програма Creative Fellowship відкрила онлайн-доступ для всіх українських підлітків, незважаючи на їх творчі навички і компетенції.

У червні цього року шість талановитих хлопців і дівчат, котрі захоплюються різними видами творчості, показали високі академічні результати при вивченні англійської мови, продемонстрували високу залученість у більшості стипендіальних заходів і виключний творчій потенціал протягом фінальної презентації, отримали стипендії, куди входять витрати на тижневу поїздку, проживання й участь в оперному таборі для дітей і молоді у Зальцбурзі, Австрія.

Основним фокусом стипендіальної програми в 2022 році стала тема “Свободи і вибору”, і прикладом для дослідження того, як та ж сама історія може інтерпретуватися у різних культурах і за допомогою різних форм мистецтва, стала “Попелюшка” – найвідоміша казка у світі.

У Зальцбурзі учні продовжать театральне і музичне дослідження теми, працюючи із музичним портретом Каті Кабанової, – молодої жінки, яка пристрасно і відчайдушно бореться за щастя і свободу, розриваючись між докорами совісті і моральними стандартами суспільства. Фінальне публічне виконання цієї постановки відбудеться сьогодні, 6 серпня, в ARGEkultur, найбільшому незалежному культурному центрі Зальцбурга.

Освітня ініціатива @Creative.Fellowship – це об’єднання добровольців – філантропів, вчителів і представників творчих професій (опера, балет, театр, класична музика, візуальне і прикладне мистецтво), які знайшли час, щоб поділитися навичками для підтримки молодих колег-артистів і поширювати різні види мистецтва серед нового покоління, таким чином роблячи класику більш доступною і зрозумілою.

Так, роблячи внесок у покращення якості життя в країнах із незахищеною економікою, стипендія підтримує молодь у розвитку їхнього творчого потенціалу.

ubr.ua

Преса про нас