Офіційна інформація та новини

13.09.2021

Соціальна відповідальність української металургії

Пандемія і економічна криза-не привід для соціально відповідальних компаній відмовлятися від взятих на себе зобов’язань.

Нові виклики, що постали перед людством, вимагають від компаній зміни ставлення до навколишнього світу, обліку в роботі не тільки виробничих показників, а й екологічної безпеки бізнесу, створення умов для гармонійного та безпечного розвитку своїх  жителів та місцевих громад в регіонах присутності.

Побузький феронікелевий комбінат (Кіровоградська обл.), що входить до міжнародної групи «Solway», вже не перший рік реалізовує стратегію сталого розвитку бізнесу: «комбінат вибрав для себе наступні цілі: безпека та здоров’я, освіта, зменшення викидів, партнерство. Серед принципів сталого розвитку (СР) компанії важливе значення займає збільшення зацікавлених сторін, що підпадають під наш вплив. Якщо раніше це були переважно наші працівники і члени їх сімей, то тепер до їх числа входять підрядники, постачальники, покупці та всі жителі регіону. По суті, ми формуємо власну екосистему бізнесу”, – пояснює генеральний директор ПФК Денис Шевченко.

Все починається з виробництва

«Для ПФК та нашого інвестора, компанії Solway, відповідність принципам СР означає прийняття довгострокової стратегії для підвищення ефективності в цій сфері. Нам важливо досягати цілей при дотриманні цінностей, закладених в набір міжнародних стандартів. Однією з важливих складових концепції СР є: працювати без шкоди для майбутніх поколінь”, – продовжує Денис Шевченко.

Тому одним з напрямків стратегії комбінату є системна планомірна модернізація та ремонт основного обладнання, які спрямовані на підвищення безпеки обладнання та доведення його до рівня сучасних практик ГМК. Так, внаслідок розпочатого в листопаді 2020 року капітального ремонту рудо-термічної печі №2 обсяг переробленої руди за 1-е півріччя 2021 року склав 666 278 тонн (86,4% по відношенню до першого півріччя 2020 р.). Це відповідає 32 291 тоннам феронікеля з рудної сировини (74,4% до першого півріччя 2020 р.), або 7 375 тоннам нікелю (90,6% до першого півріччя 2020 р.). Загалом же інвестиції ПФК на підтримку виробничого потенціалу (Придбання обладнання, техніки, будівництво, інше) у першому півріччі 2021 р.склали понад 35 млн. грн.

Екологія

Реалізуючи стратегію сталого розвитку, прийняту в 2017 році, інвестор ПФК затвердив програму зі зниження впливу виробництва на навколишнє середовище, поставивши завдання: підвищити рівень очищення від викидів до 99,9% відповідно до європейських стандартів. Тоді ж комбінат почав довгостроковий проект з реконструкції третього ступеня газоочисного обладнання на трубчастих обертових печах №1 і №2. Цей унікальний для України проект дозволить комбінату відповідати міжнародним нормам у сфері охорони природи.

У 2020 році проведено будівельно-монтажні роботи для фундаментів під димосос та рукавні фільтри на суму 8,4 млн.грн. Загальна сума витрат (вартість придбаного обладнання та виконаних робіт у 2018-2020 рр.) склала 66,4 млн. грн., а інвестиції за I півріччя 2021 року – 20,2 млн.грн.

“Запланована реконструкція системи очищення газів, що відходять, покликана підвищити рівень їх очищення і поліпшити якість роботи аспіраційного і газоочисного обладнання, а також зменшити енергоспоживання, кількість відходів і обсягів викидів в навколишнє середовище», – пояснює генеральний директор ПФК.

На користь громади

Згідно зі звітом підприємства за 1-е півріччя 2021 року, витрати на утримання соціальної сфери склали 2,2 млн.грн. Витрати на надання спонсорської допомоги, культурно-масову роботу та оздоровлення працівників склали 3,4 млн.грн., що вдвічі перевищує витрати відповідного періоду минулого року (222,1% по відношенню до першого півріччя 2020 р.).

Створений за ініціативою ПФК у 2013 році благодійний фонд «Розвиток Побужжя» у першому півріччі 2021 р.активно фінансував заходи з благоустрою смт Побузьке та населених пунктів, що входять до Побузької ТГ, включаючи освітні, культурні та медичні заклади. На кошти ПФК та Фонду були проведені ремонти та закуплено обладнання, необхідне для їх повноцінної роботи.

“Сьогодні комбінат підтверджує соціальну відповідальність за територію площею близько 200 кв. км, з населенням понад 9 тис. чол. це матеріальна допомога соціальним і культурним установам, школам, допомога в реконструкції та утриманні інфраструктури цих сіл і її жителів. Для нас і наших інвесторів це принципове питання», – прокоментував підсумки соціальної роботи ПФК за перше півріччя Денис Шевченко.

Про зв’язок виробництва, освіти та потреб місцевих громад

В рамках соціальних зобов’язань, взятих на себе ПФК, особливе місце займають питання підвищення якості освіти. “Наша спільна мета до 2030 року – збільшити частку молоді та дорослих із затребуваними професійно-технічними та соціальними навичками, які можуть допомогти їм при працевлаштуванні, під час пошуку гідної роботи або для заняття підприємницькою діяльністю», – пояснює Денис Шевченко.

Так, за перше півріччя 2021 року 83 людини отримали нові професії в навчально-курсовому комбінаті ПФК, і 67 осіб підвищили кваліфікацію. 13 працівників навчаються у ВУЗах: на денній формі навчання – 3 особи, на заочній – 10 осіб.

Витрати на навчання персоналу ТОВ ПФК у першому півріччі 2021 року склали 403 тис.грн. (223,0% по відношенню до першого півріччя 2020 р.).

Крім того, в галузі загальної освіти реалізується стипендіальна програма, яка, спільно з зальцбурзьким Міжнародним фестивалем, була створена в 2016 році для талановитих молодих людей, які проживають в Кіровоградській області. Оновлена та розширена програма @creative.fellowship спрямована на те, щоб, завдяки міжкультурному обміну, допомогти юнакам і дівчатам оволодіти навичками, які в подальшому дадуть їм перевагу при пошуку роботи або розвитку власного бізнесу.

Минулого року ПФК запустив інтерактивний проект» піч ” (@pitch.prjct) в соціальній мережі Instagram, орієнтований на підлітків, що визначаються з вибором професії.  Проект в доступній і захоплюючій формі знайомить з можливостями і перспективами, які відкриває гірничодобувна промисловість. “Піч” покликаний викликати інтерес до галузі, а в ідеалі – підвищити кількість бажаючих, які в майбутньому оберуть технічні або профільні дисципліни.

companion.ua

Преса про нас