Офіційна інформація та новини

21.09.2020

Побузький феронікелевий комбінат візьме на стажування переможця всеукраїнського студентського конкурсу наукових робіт.

Розробляючи комплексну програму з підготовки кадрів для гірничодобувної промисловості, ПФК підтримав учасників і організаторів конкурсу наукових робіт студентів і аспірантів.

В рамках підготовки до IX Міжнародної феросплавної конференції, яка була організована Українською асоціацією виробників феросплавів (УкрФА) при співпраці з п’ятьма ВУЗами України, з 20 січня по 5 квітня 2020 року відбувся конкурс наукових робіт студентів та аспірантів «Інноваційні підходи в електрометалургії і споріднених галузях: від науки до виробництва». Освітнім партнером УкрФА став інженерно-фізичний факультет Національного Технічного Університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського».

Організатори визначили такі основні завдання конкурсу:

– Виявлення і розвиток обдарованих студентів, сприяння реалізації їх здібностей;

– Стимулювання творчого самовдосконалення студентської молоді;

– Популяризація досягнень науки, техніки та інноваційних технологій;

– Залучення провідних вчених, наукових, науково-педагогічних працівників до активної роботи з обдарованою студентською молоддю;

– Формування команд для участі в міжнародних олімпіадах, конкурсах, проектах;

– Пошуки шляхів удосконалення технологій вітчизняного виробництва;

– Стимулювання наукової молоді до співпраці з реальним сектором економіки.

Перемогу в конкурсі здобув студент КПІ Сергій Наконечний, який написав наукову роботу «Нові захисні покриття, отримані методом холодного газодинамічного напилення». В якості головного призу конкурсант отримав пропозицію від партнера заходу, Побузького феронікелевого комбінату, пройти стажування і перевірити, як працюють теоретичні розробки в умовах діючого виробництва.

«Нашій металургії не вистачає кваліфікованих кадрів та інвестицій, щоб займати провідні позиції у світі», – повідомив журналістам переможець конкурсу.

Необхідно відзначити, що і ПФК, і Українська асоціація виробників феросплавів приділяють велику увагу розвитку молоді і підтримують студентів, що бажають побудувати кар’єру в металургії. УкрФА регулярно надає стипендії кращим студентам НМетАУ, у співпраці з підприємствами-членами асоціації організовує екскурсії та трудову практику для молодих людей, а також проводить молодіжні конференції та бере участь у підготовці програми Міжнародного феросплавного конгресу для молодих фахівців (так званий «Молодіжний ІНФАКОН»).

Говорячи про освітню діяльність ПФК, підприємство намагається дотримуватися комплексного підходу у навчанні і перепідготовці співробітників. Фахівцям, які бажають здобути вищу освіту, комбінат надає стипендії. Співробітникам, зацікавленим у підвищенні кваліфікації або зміні діяльності в рамках підприємства, пропонується пройти відповідні програми на базі корпоративного навчального центру. Всього за перше півріччя 2020 року 51 особа завершила навчання новим професіям і 33 людини отримали другу професію. Ще 73 людини підвищили кваліфікацію. 5 співробітників навчаються в ВУЗах: на денній формі навчання – 1 людина, на заочній – 4 людини. Менеджмент підприємства хоче поширити цей підхід на ширшу аудиторію і розробити комплекс програм і заходів, що дозволяють ростити майбутні кадри на системній основі.

З початком навчального року ПФК запустив інтерактивний проект для школярів під назвою «ПІЧ», який поки діє в тестовому режимі. Головна мета проекту – в доступній і захоплюючій формі познайомити підлітків з можливостями, які відкриваються в гірничодобувній промисловості, а в ідеалі – підвищити кількість бажаючих, які в майбутньому оберуть технічні або профільні дисципліни.

Формат інтерактивного спілкування з підлітками в соціальних мережах був обраний після того, як в умовах карантину зросло значення онлайн-освіти. Досвід віртуальних шкіл показав, що система професійної освіти також вимагає нових підходів. Беручи за основу висновки фахівців з освіти, ПФК прийняв рішення почати просвітницьку діяльність із цільової роботи зі школярами, використовуючи популярні в цій віковій групі інструменти.

«Реалізація політики постійного вдосконалення – це тема, яка на слуху в сучасних динамічних підприємствах. Ми знаємо власні проблеми і ризики, і виходячи з них приймаємо рішення, що і де нам необхідно поліпшити. І нові талановиті кадри можуть надати нам істотну допомогу», – переконаний генеральний директор ПФК Денис Шевченко.

Прес-релізи