Офіційна інформація та новини

01.11.2022

Побузький феронікелевий комбінат вимушено призупиняє виробництво

Внаслідок ракетної атаки та глобального пошкодження електромережі, підприємство не має можливості відновити роботу печей.

Вранці 22 жовтня військовими силами РФ було нанесено 3 ракетних удари по енергетичному об’єкту, який забезпечував живлення ПФК, а також ряд населених пунктів Кіровоградської та Миколаївської областей, у т.ч. водозабірної станції на р. Південний Буг (ПС «Довга Пристань» 35 кВ).

У результаті припинення живлення, на ПФК був зупинений металургійний процес та водозабір. ПФК отримав значні економічні збитки, а виробництво було вимушено зупинене до відповідного відновлення державної підстанції та виконання необхідних ремонтних робіт основного обладнання.

Перш за все, підприємством, були здійснені усі необхідні заходи, щодо недопущення ситуацій, які можуть справляти негативний вплив  на здоров’я людей чи навколишнє природне середовище.

Наразі електропостачання відновлене, але дуже нестабільне та його ледве вистачає на потреби населення. Через неможливість ведення виробничого процесу, підприємство вимушене призупинити основну виробничу діяльність. Датою початку простою визначено 01 листопада 2022 року.

З початку військової агресії проти України Побузький феронікелевий комбінат працював зі збитками через високі витрати на енергоносії, логістичні перешкоди, брак сировини, та субсидувався своїм швейцарським інвестором Solway Investment Group, намагаючись максимально виконувати взяті на себе зобов’язання перед робітниками та громадою.

Враховуючи вимушене зниження виробництва більш ніж вдвічі, за 9 місяців поточного року загальний обсяг переробленої сировини становив 0,643 млн. тон (62,8% у порівнянні з результатами 9 міс. 2021 р.), що відповідає 42 299 тонам феронікелю (77,5% до 9 міс. 2021 р.) або 7,4 тис. тон нікелю (63,5% до 9 міс. 2021 р.).

За вказаний звітний період комбінат сплатив податки до бюджету України на суму 113,8 млн. грн. (на 7,9% більше, ніж за 9 міс. 2021 р.). Із них 56,1млн. грн. – єдиний соціальний внесок (на 8,6% вище у порівнянні з 9 міс. 2021 р.) та 44,0 млн. грн. – податки на заробітну плату (на 9,1% більше ніж за 9 міс. 2021 року).

Незважаючи на зниження виробничих потужностей з початком повномасштабної збройної агресії РФ проти України заробітна плата та соціальні виплати зберігались в повному обсязі.   Крім того за участю материнської компанії Solway – співробітники комбінату здійснювали комплектацію медичних аптечок для військових за стандартами НАТО та МОЗ України та налагодили процес закупівлі та доставки необхідних засобів та медико-санітарного обладнання з-за кордону. Наразі фінансова допомога ПФК та інвестиційної групи Solway у комплектуванні медичного обладнання для ЗСУ склала близько 5 млн. грн.

У період простою, за всім персоналом буде збережено робочі місця. Персоналу, задіяному в обслуговуванні та експлуатації об’єктів критичної інфраструктури та охороні об’єктів комбінату оплата праці буде здійснюватися за фактично відпрацьований час. У відповідності зі ст.113 КЗпП України, працівникам, не задіяним на охороні або експлуатації  устаткування, час простою буде оплачено у розмірі не менше двох третин встановленої тарифної ставки чи окладу.

“Ми лишаємось на місцях та намагатимемося зберігати колектив, бути корисними громаді та захисникам України заради Нашої Перемоги” – коментує генеральний директор ПФК Денис Шевченко

В період вимушеного простою, ПФК продовжить виконувати соціальні зобов’язання перед громадою з водопостачання, водовідведення, газо та теплопостачання.

Прес-релізи