Офіційна інформація та новини

05.08.2019

Побузький феронікелевий комбінат сподівається на позитивне рішення щодо тарифів на електроенергію

Збереження діючих з 1 серпня 2019 року тарифів призведе до зупинки підприємства та зростанню соціальної напруги в регіоні

Збереження чинних з 1 серпня тарифів на електроенергію може призвести до зупинки Побузького феронікелевого комбінату, скорочення соціальних програм в смт. Побузьке Кіровоградської області, та катастрофічного падіння податкових надходжень у бюджет. Про це заявив генеральний директор ПФК Олег Беспалов, повідомляє прес-служба підприємства.

«Вступ в силу з 01.08.19 постанови НКРЕКУ «Про встановлення тарифу на послуги з передачі електроенергії ДП НЕК «Укренерго» призвело до збільшення діючого тарифу на електроенергію на 543%. В результаті вартість електроенергії для нашого підприємства підвищилася на 26%», – повідомив Олег Беспалов. – «У структурі виробничої собівартості ПФК, витрати на електроенергію складають 40-45%, і таке підвищення вартості електроенергії призведе до зупинки підприємства з усіма витікаючими наслідками – як для економіки країни, так і соціальної ситуації в регіоні та селищі», – робить висновок керівник ПФК.

Зокрема, він нагадав, що Побузький феронікелевий комбінат є містоутворюючим підприємством для смт. Побузьке Кіровоградської області та найбільшим платником податків Голованівського району, де розташоване виробництво. Підприємство бере активну участь у розвитку соціальної інфраструктури селища та регіону. Так, за підсумками 2018 року витрати на утримання соціальної сфери селища склали 4,5 млн. грн., а цього року вони мають зрости до 6 млн. грн.

Крім того, ПФК активно інвестує в підготовку фахівців не тільки для комбінату, але й для Побузького в цілому. Згідно з інформацією, наданою ПФК, починаючи з 2004 року (входження ПФК до складу Міжнародної інвестиційної групи Solway), за допомогою комбінату 52 особи здобуло вищу освіту за денною формою навчання та 109 осіб – на заочній. На сьогоднішній день за рахунок комбінату три його робітників вчаться на заочній формі та один – на денній.

За словами Олега Беспалова, комбінат фінансує підготовку і вчителів, і медиків для установ Побузького. «Я і наші інвестори, міжнародна група Solway, вважаємо, що підготовка фахівців для селища – це така ж інвестиція в комбінат, як і безпосередньо у виробництво. Коли працівнику немає необхідності звертатися за медичною допомогою в інший населений пункт або турбуватися про отримання якісної освіти дітьми, – це позитивно позначається на його роботі».

Серед значущих соціальних проектів, що реалізуються комбінатом, – програма «Solway Music Fellowship», яка підтримується інвестором комбінату (Solway Investment Group) в країнах присутності: Македонії, Гватемалі та Україні.

У ній беруть участь молоді таланти Побузького, які мають можливість пройти 6-ти місячні курси англійської мови та за підсумками відбору стати учасниками «Music Camp», що проводиться в рамках Зальцбурзького оперного фестивалю.

Власник підприємства, група Solway, активно інвестує в екологічні програми. Так, на комбінаті реалізована замкнута система водопостачання, проводиться рекультивація кар’єрів для повернення в сільгоспобіг рекультивованих земель, проводиться переробка відходів металургійного виробництва.

“У 2018 році ми приступили до реконструкції третього ступеня газоочисного обладнання трубчастих обертових печей №1 і 2. Інвестиції в ремонт основного обладнання склали близько 5 млн. дол. Зупинка підприємства ставить під питання реалізацію цих проектів», – підсумовує Олег Беспалов.

Раніше повідомлялося, що, відповідно до позову АТ «Нікопольський завод феросплавів», 27 червня Окружний адміністративний суд Києва призупинив дію постанови НКРЕКП Про встановлення на друге півріччя 2019 року тарифів на передачу електроенергії «Укренерго». 30 липня Окружний адміністративний суд відмовив НЗФ. Засідання шостого апеляційного адміністративного суду Києва у справі призначено на 21 серпня.

З-за того, що електроенергія становить значну частку в собівартості продукції феросплавників, це викликало протести й пікети металургів, які вийшли на вулиці 31 липня і 1 серпня поточного року з загрозою зупинити виробництво на підприємствах феросплавної галузі.

UBR.UA

Преса про нас