Офіційна інформація та новини

07.08.2021

Побузький феронікелевий комбінат” реконструює очисні споруди стічних вод і модернізує газоочисне обладнання

ТОВ “Побузький феронікелевий комбінат” (ПФК, Кіровоградська обл.), що входить в міжнародну інвестиційну групу Solway, має намір реконструювати очисні споруди стічних вод продуктивністю 4,2 тис. куб. м/добу, модернізувати газоочисне і аспіраційне обладнання, реконструювати АЗС шляхом влаштування зливової системи для відведення зливових і талих вод.

Згідно з матеріалами, наявними у розпорядженні агентства “Інтерфакс-Україна”, планується здійснити реконструкцію очисних споруд стічних вод ПФК з добудовою допоміжних будівель і споруд, встановити додаткове обладнання для поліпшення роботи діючих очисних споруд шляхом скорочення енергоспоживання, зменшити ручна праця при експлуатації, скоротити кількість відходів і провести ремонтно-відновлювальні роботи по існуючих споруд.

При цьому передбачаються ремонтні роботи і заміна застарілого обладнання блоку механічного очищення, блоку біологічного очищення, блоку доочищення стічних вод, цеху механічного зневоднення, з метою поліпшення якості стічних вод, що скидаються в природний водний об’єкт – в р.Довга Пристань.

Крім того, передбачається реконструкція шляхом заміни газоочисного та аспіраційного обладнання третього ступеня трубчастих обертових печей 1,2; газоочисного обладнання сушильних барабанів № № 1,2 та інших підрозділів, а також реконструкція зливової системи для відведення зливових і талих вод на території АЗС.

“Найбільш важливим з соціально-економічних факторів є можливість поліпшення якості очищення стічних вод, що надходять на очисні споруди, і поліпшення якості роботи аспіраційного і газоочисного обладнання, зменшення енергоспоживання, зменшення кількості відходів, обсягів викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, залучення додаткових працівників для виконання будівельних робіт за рахунок працевлаштування місцевого населення із забезпеченням сучасних умов праці, поповнення місцевого бюджету податками”, – констатується в документах ПФК.

ПФК працює на давальницькій сировині, руда поставляється з Гватемали.

ТОВ ” ПФК “створено на базі майнового комплексу ВАТ”Побузький феронікелевий завод”. З 2003 року підприємство придбала компанії Solway Investment Group.

Група Solway має диверсифікований бізнес, володіючи основними активами в гірничодобувному і металургійному секторах. Ключові компанії групи зареєстровані в Швейцарії (операційний центр), Люксембурзі, Естонії та на Мальті. 100% статутного капіталу належать громадянам ЄС. Основні виробничі активи Solway сконцентровані в Північній Македонії, Гватемалі, Індонезії та Україні.

Преса про нас