Офіційна інформація та новини

16.08.2021

Підсумки роботи Побузького феронікелевого комбінату за I півріччя 2021 року

Виробничі результати

Загальний обсяг переробленої руди на ТОВ ПФК у першому півріччі 2021 року склав 666 278 тонн (86,4% по відношенню до першого півріччя 2020 р.), що відповідає 32 291 тоннам феронікелю з рудної сировини (74,4% до першого півріччя 2020 р.) або 7 375 тоннам нікелю (90,6% до першого півріччя 2020 р.). Зменшення обсягу виробництва, у порівнянні з відповідним періодом минулого року, пов’язане із завершенням капітального ремонту РТП-2 в першому кварталі (ремонт було розпочато в листопаді 2020 р.).

Фінансові результати

За перше півріччя 2021 р. фінансовий результат до оподаткування (прибуток) склав 0,2 млн. грн., (з урахуванням податкових різниць – 6,0 млн. грн.),нарахований податок на прибуток – 1,1 млн. грн.

Протягом звітного періоду податки ТОВ ПФК, перераховані в бюджет України, склали 69,0 млн. грн., що на 11,9% більше аналогічного періоду минулого року. З них виплати єдиного соціального внеску складають 33,6 млн. грн. (на 12,1% більше, ніж у першому півріччі 2020 р.), податок із доходів фізичних осіб і військовий збір – 26,9 тис. грн. (на 11,0% більше, ніж у першому півріччі 2020 р.)

Середня заробітна плата за перше півріччя 2021 р. становить 12 998 грн., що на 10,3% вище аналогічного періоду минулого року. З 01.01.2021 р., за погодженням з інвестором Solway Group, керівництво Побузькогоферонікелевого комбінату прийняло рішення про підвищення заробітної плати на 5%.

Екологія, соціальна підтримка, корпоративні системи управління (ESG)

Екологія 

У 2017 р., в рамках плану сталого розвитку бізнесу, інвестор ПФК затвердив програму зі зниження впливу виробництва на навколишнє середовище, поставивши завдання підвищити рівень очищення від викидів до 99,9% відповідно до європейських стандартів. Тоді ж комбінат почав довгостроковий проект із реконструкції третього ступеня газоочисного устаткування на трубчастих обертових печах №1 і №2. У 2018 році виконано перший етап будівництва (48,1 млн. грн.) – перехід газоочищення ТВП-1 на тимчасову схему з установкою димососа, а також перенесення газоходів у димову трубу, що дозволить виконати другий етап без зупинки основного виробництва. У 2019 р. був придбаний другий димосос і виконані будівельно-монтажні роботи. У 2020 р. проведено будівельно-монтажні роботи для фундаментів під димосос та встановлені рукавні фільтри на суму 8,4 млн. Загальна сума витрат (вартість придбаного обладнання та виконаних робіт у 2018-2020 рр.) склала 66,4 млн. грн., а інвестиції за I півріччя 2021 року – 20,2 млн. грн. 

Інвестиції на підтримку виробничого потенціалу (придбання обладнання, техніки, будівництво, інше) в першому півріччі 2021 р. склали 35,0 млн. грн.

Соціальна підтримка 

В рамках роботи благодійного фонду «Розвиток Побужжя» (що працює з 2013 р. на базі ПФК) в першому півріччі 2021 р. фінансові кошти були спрямовані на благоустрій громади, в тому числі, школам, дитячим садкам і культурним установам (БК і ДЮТ). Зокрема, були виконані ремонти зовні (асфальт на території школи) і в приміщеннях (ремонт даху, встановлення теплих підлог, заміна вікон), куплена побутова техніка (бойлери, телевізори, пилососи, кондиціонери). Також придбані підручні матеріали для творчості, канцелярія, подарунки до свят і конкурсів. Була надана допомога місцевим медичним закладам – ​​селищній лікарні (куплені проявник для рентген-апарату, рентгенівська плівки та касети, стоматологічний рентген-апарат, захисні маски, миючі засоби та канцтовари; проведено ремонт цоколю), пункту швидкої допомоги (придбані тонометр, миючі та канцелярські кошти, встановлені вікна). Також, проводилася адресна допомога працівникам і жителям селища на лікування.

Для пункту МНС придбані пожежні рукави та фарба. 

Для інфраструктури селища закуплені лампи для освітлення, встановлено відеоспостереження, ковані лавки, бордюри, відремонтовано дитячий майданчик, виділені кошти на озеленення. Також на постійній основі надається фінансова допомога комунальному підприємству на вивезення побутового сміття. 

Крім того, підприємство надавало допомогу прилеглим населеним пунктам, що входять в ОТГ (об’єднана територіальна громада): проведене опалення в будинку культури та Клубі ветеранів с. Капітанка, встановлені дитячі гірки та гойдалки в с. Пушкове. 

Витрати на утримання соціальної сфери в першому півріччі 2021 року становлять 2,2 млн. грн. (90,8% по відношенню до першого півріччя 2020 р.). Витрати на надання спонсорської допомоги, культурно-масову роботу і оздоровлення працівників склали 3,4 млн. грн., що вдвічі перевищує витрати відповідного періоду минулого року (222,1% по відношенню до першого півріччя 2020 р.).

Освіта

Однією з основних цілей програми сталого розвитку бізнесу для ПФК є підвищення загальної якості освіти серед жителів прилеглих до підприємства районів і співробітників комбінату. 

Всього за перше півріччя 2021 року 83 людини отримали освіту в навчально-курсовому комбінаті за новими професіями та 67 осіб підвищили кваліфікацію. 13 працівників навчаються у вузах: на денній формі навчання – 3 особи, на заочній – 10 осіб. 

Витрати на навчання персоналу ТОВ ПФК в першому півріччі 2021 року становлять 403 тис. грн. (223,0% по відношенню до першого півріччя 2020 р.). 

Крім того, в області освіти впроваджено стипендіальну програму, яка, спільно із Зальцбурзьским міжнародним фестивалем, була створена у 2016 році для талановитих молодих людей, що проживають в Кіровоградській області. Оновлена ​​і розширена програма @creative.fellowship спрямована на те, щоб, завдяки міжкультурному обміну, допомогти юнакам і дівчатам оволодіти навичками, які в подальшому дадуть їм перевагу в процесі пошуку роботи або розвитку власного бізнесу.

Восени 2020 р. ПФК запустив інтерактивний проект «ПІЧ», мета якого – в доступній і захоплюючій формі познайомити підлітків з можливостями, які відкриває гірничодобувна промисловість, а в ідеалі – підвищити кількість бажаючих, які в майбутньому оберуть технічні або профільні дисципліни.

Довідка

Побузький феронікелевий комбінат – єдине в Україні підприємство, яке виробляє у промислових масштабах феронікель із бідних окислених руд, що містять нікель. Підприємство виступає основним роботодавцем не тільки в найбільшому населеному пункті Голованівського району, а й в Кіровоградській області. На даний час в роботі на комбінаті зайнято більше 35% населення селища Побузьке.

У 2003 році, після тривалого простою, велика міжнародна компанія Solway Investment Group придбала активи підприємства і роком пізніше перезапустила його. Побузький феронікелевий завод було перетворено у Побузький феронікелевий комбінат і відновлено виробництво феронікелю. Основною сировинною базою для виробництва феронікелю є привізна руда. На цей час ПФК повністю інтегрований у виробничий процес Solway Investment Group. Диверсифікація активів групи дозволяє знизити ризик впливу зовнішньоекономічних проблем на операційну діяльність окремо взятих об’єктів, що входять до складу групи, за рахунок синергії всередині групи. Зокрема, це відноситься до сегменту нікелевого виробництва. Загальна сума інвестицій Solway Group у Побузький феронікелевий комбінат склала понад 130 мільйонів доларів США.

Комбінат знаходиться на території Голованівського району Кіровоградської області, за два кілометри від річки Південний Буг, на кордоні з Миколаївською областю.

Solway Investment Group

Міжнародна інвестиційна група Solway розпочала діяльність у 2002 році. Це приватна компанія, яка ведедиверсифікований бізнес у гірничодобувній іметалургійній промисловості. Ключові компанії групизареєстровані в Швейцарії, Люксембурзі, Естонії та наМальті. 100% статутного капіталу належить громадянамЄС. Основні виробничі активи Solway розташовані вПівнічній Македонії, Гватемалі, Індонезії, в Аргентині іУкраїні.

Прес-релізи