Офіційна інформація та новини

19.11.2021

Підсумки роботи Побузького феронікелевого комбінату за 9 місяців 2021 р.

Виробничі результати

Загальний обсяг переробленої руди за 9 місяців 2021 р. становив 1,025 млн. тонн (88,4% у порівнянні з результатами 9 міс. 2020 р.), що відповідає 54 573 тоннам феронікелю з рудної сировини (84,2% до 9 міс. 2020 р.) або 11,7 тис. тонн нікелю (95,4% до 9 міс. 2020 р.). Зменшення обсягів виробництва порівняно з аналогічним періодом минулого року пов’язане із завершенням у січні-лютому тривалих капітальних ремонтів РТП-2 та ТОП-3, розпочатих у 2020 році.

Фінансові результати

За 9 міс. 2021 р. фінансовий результат стосовно прибутку підприємства (до оподаткування) дорівнює 6,8 млн. грн.; податок із прибутку, визначений з урахуванням податкових різниць, становив 2,7 млн. грн.

За вказаний звітний період комбінат сплатив податки до бюджету України на суму 105,5 млн. грн. (на 9,7% більше, ніж за 9 міс. 2020 р.). Із них 51,6 млн. грн. – єдиний соціальний внесок (на 14,4% вище у порівнянні з 9 міс. 2020 р.) та 40,4 млн. грн. – податки на заробітну плату (на 10,9% більше ніж за 9 міс. 2020 року).

Середня зарплата за 9 міс. 2021 р. склала 13 286 грн., що на 11,7% вище за аналогічний період минулого року. За угодою з материнською компанією Solway Group, керівництво ТОВ «Побузький феронікелевий комбінат» ухвалило рішення про підвищення заробітної плати на 5% з 01.01.2021 р. та на 5% з 01.08.2021 р.

 

Екологія, соціальна підтримка, корпоративні системи управління (ESG)

Екологія

У 2017 році, в рамках плану сталого розвитку бізнесу, інвестор ПФК затвердив програму щодо зниження впливу виробництва на навколишнє середовище, поставивши завдання підвищити рівень очищення від викидів до 99,9% відповідно до європейських стандартів. Тоді ж комбінат розпочав довгостроковий проект із реконструкції третього ступеня газоочисного обладнання на трубчастих обертових печах №1 і №2. У 2018 році виконано перший етап будівництва (48,1 млн. грн.) – переведення газоочищення становили 112,8 млн. грн. У січні-лютому завершено великі капітальні ремонти рудно-термічної печі №2 і трубчастої обертової печі №1 на тимчасову схему із встановленням димососа, а також перенесення газоходів у димову трубу, що дозволить виконати другий етап без зупинки основного виробництва. У 2019 році підприємство придбало резервний димосос і виконало будівельно-монтажні роботи. У 2020 році проведено будівельно-монтажні роботи для фундаментів під димосос та рукавні фільтри на суму 8,4 млн. грн. Загальна сума видатків (вартість придбаного обладнання та виконаних робіт у 2018-2020 рр.) склала 67,2 млн. грн. За 9 місяців 2021 року витрати на придбання обладнання та оплату будівельно-монтажних робіт становили 33,3 млн. грн. Заплановане продовження робіт – 4-й квартал 2021 року. Запуск третього ступеня газоочищення трубчастої обертової печі №1 запланований на кінець листопада 2021 р.

За 9 міс. 2021 р. витрати на капітальні ремонти основного технологічного обладнання становили 112,8 млн. грн. У січні-лютому завершено великі капітальні ремонти рудно-термічної печі №2 та трубчастої обертової печі №3, що переходять із 2020 р. У червні здійснено капітальний ремонт трубчастої обертової печі №2 (роботи, пов’язані із заміною роликових опор) та капітальний ремонт рудно-термічної печі №1 (роботи із заміни контактних щок). На жовтень-листопад 2021 року заплановано капітальні ремонти сушильного відділення і трубчастої обертової печі №1.

За 9 міс. 2021 р. інвестиції на підтримку виробничого потенціалу та інвестиції з економічним ефектом (придбання обладнання та техніки, будівництво, інше) становили 44,5 млн. грн.

Соціальна підтримка

В рамках роботи благодійного фонду «Розвиток Побужжя», що діє з 2013 р. на базі ПФК, за 9 місяців 2021 р. фінансові кошти також спрямовувалися на благоустрій селища та на потреби територіальної громади.

Зокрема, силами підприємства було виконано ремонти як на відкритому повітрі (асфальт на території ліцею), так і в приміщеннях дитячих садочків (ремонт даху, встановлення теплої підлоги), та закуплено побутову техніку (бойлери, телевізори, пилососи, кондиціонери). Придбано витратні матеріали для творчості, канцелярію, подарунки до свят та конкурсів, обладнання для інклюзивного центру. Крім цього, ПФК надавав адресну допомогу працівникам та мешканцям селища на лікування.

Крім цього, допомога була спрямована і місцевим медичним установам: сільській лікарні (куплені проявник для рентген-апарату, рентгенівська плівка та касети, стоматологічний рентген-апарат, захисні маски, миючі засоби та канцтовари; проведено ремонт цоколю) та пункту швидкої допомоги (придбано тонометр, миючі та канцелярські засоби, встановлені вікна). За фінансової підтримки ПФК Побузький центр екстреної медичної допомоги отримав абсолютно новий сучасний реанімобіль, обладнаний усім необхідним обладнанням для життєзабезпечення пацієнтів дорогою до лікарні.

Для пункту МНС придбано пожежні рукави та фарбу.

Для інфраструктури селища та ОТГ закуплено лампи для освітлення, встановлені відеоспостереження, ковані лавки, бордюри, відремонтовано дитячий майданчик. Щомісяця надається фінансова допомога комунальному підприємству на вивіз сміття.

Загальні витрати на утримання соціальної сфери смт Побузьке за 9 міс. 2021 р. становили 3,2 млн. грн. (на рівні аналогічного періоду минулого року). На надання спонсорської допомоги, культурно-масову роботу та оздоровлення працівників ПФК витратив 7,4 млн. грн. (на 66,6% більше у порівнянні з 9 міс. 2020 р.).

Крім того, комбінат постійно підтримує селищну раду щодо благоустрою. Так, у порядку спонсорської допомоги комбінат профінансував ремонт поліцейської ділянки селища на суму 36 тис. грн. На запит обласної державної адміністрації Кіровоградської області було надано благодійну допомогу у розмірі 100 тис.грн. на придбання житла для ветеранів АТО

Карантинні заходи для запобігання розповсюдженню COVID-19

На комбінаті ведеться постійний моніторинг здоров’я працівників на наявність симптомів захворювання, а також температурний контроль на прохідних підприємства.

Заборонено збори людей у ​​групах понад 10 осіб. У зв’язку з цим змінно-зустрічні збори у підрозділах, наради ІТП та керівництва проводяться у скороченому складі.

В якості постійних профілактичних заходів проводиться щозмінна дезінфекція кабін технологічного автотранспорту та кранів, чергового автомобіля диспетчерської служби. Проводяться регулярне вологе прибирання, щоденна дезінфекція обладнання та робочої зони, провітрюються приміщення.

На підприємстві організовано добровільну вакцинацію працівників. Ведеться постійна інформаційна робота, в процесі якої працівникам надаються рекомендації та роз’яснення щодо профілактики та перешкоджання поширенню вірусу. На постійній основі надається допомога медичним установам ОТГ та регіону.

Освіта

Однією з основних цілей програми сталого розвитку бізнесу для ПФК є підвищення загальної якості освіти серед мешканців прилеглих до підприємства районів та працівників комбінату.

Витрати навчання персоналу ПФК за 9 міс. 2021 р. становили 568,9 тис. грн., що більш ніж у 2 рази перевищує витрати аналогічного періоду минулого року. Усього за 9 міс. 2021 р. навчально-курсовий комбінат навчив новим професіям 101 чол.; 134 працівники підвищили кваліфікацію. В даний час 17 осіб навчаються у вузах за рахунок коштів комбінату, з них 6 – на денній формі (з виплатою стипендії) та 11 співробітників комбінату – на заочній.

З 2016 року, в рамках партнерства інвестора з Міжнародним Зальцбурзьким фестивалем у Побузькій ОТГ, реалізується програма з надання стипендії @creative.fellowship для талановитих молодих людей. Програма заснована на принципі міжкультурного обміну та спрямована на розвиток навичок, які нададуть учасникам переваги при пошуці гідної роботи чи організації підприємницької діяльності. Фіналісти @creative.fellowship беруть участь у заходах молодіжної програми Зальцбурзького фестивалю в Австрії. З 2020 року програма проводиться у віртуальному форматі, що розширює географію участі.

Крім того, восени 2020 року ПФК запустив інтерактивний проект «ПІЧ», мета якого – у доступній та захоплюючій формі познайомити підлітків з можливостями, які відкриває гірничодобувна індустрія, а в ідеалі – підвищити кількість охочих, які в майбутньому оберуть технічні чи профільні дисципліни.

Прес-релізи