Офіційна інформація та новини

09.02.2021

Генеральний директор ПФК Денис Шевченко: “Наш комбінат відтепер можна назвати не містоутворюючим, а громадоутворюючим підприємством»

Для української промисловості 2020 рік пройшов під знаком пандемії COVID-19 і економічної кризи, що поглиблюється через неї. Але, окрім глобальних проблем для української промисловості, ряд підприємств зіткнувся з ще одним викликом. Йдеться про реформу адміністративного устрою України, що, в першу чергу, безпосередньо вплинуло на містоутворюючі підприємства.

Генеральний директор ПФК Денис Шевченко: Наш комбінат відтепер можна назвати не містоутворюючим, а громадоутворюючим підприємством»

Одне з таких – Побузький феронікелевий комбінат, розташований в Кіровоградській області і донедавна був містоутворюючим підприємством смт Побузьке.

Про те, як підприємство відповідає на нові виклики, розповів генеральний директор ПФК Денис Шевченко.

Минулий рік складно назвати сприятливим для промисловості країни. Як би ви оцінили підсумки 2020 року з точки зору ПФК?

Незважаючи на всі «сюрпризи» минулого року, можна сказати, що він був закінчений з позитивним результатом. І хоча у зв’язку з пандемією ми були змушені перебудувати бізнес-процеси таким чином, щоб в першу чергу забезпечити безпеку персоналу і жителів селища, ми майже не відхилилися від плану.

З початку карантинних заходів і по сьогоднішній день на комбінаті посилено моніторинг здоров’я працівників. Всім співробітникам рекомендовано максимально обмежити фізичні контакти. Крім цього, під заборону потрапили скупчення людей понад 10 осіб. У зв’язку з цим змінно-зустрічні збори, наради ІТП і керівництва проводяться в скороченому складі. Всі співробітники забезпечені необхідною кількістю дезінфікуючих засобів і захисних масок. Забезпечуючи самоізоляцію на період карантину, працівникам з групи ризику (від 65 років) було надано відпустку. Постійно проводяться вологі прибирання та дезінфекція місць скупчення працівників та обладнання. Також підприємство надає допомогу медикам селищної лікарні та працівникам швидкої допомоги регіону. Зокрема, Медичні заклади забезпечені технічними та медичними приладами, серед яких-кисневий концентратор, необхідний при госпіталізації пацієнтів з коронавірусною інфекцією, а також засоби для персонального захисту та дезінфекції.

Щоб допомогти школам налаштувати навчальний онлайн-процес, комбінат закупив медіа-обладнання та комп’ютерну техніку. Водночас у навчальних закладах, у військкоматі та спорткомплексі були проведені ремонтні роботи.

ПФК також продовжує фінансувати роботу селищної інфраструктури. На потреби адміністративного центру громади-смт Побузьке, – було перераховано 313 тис. грн., а витрати на поліпшення екології селища, зокрема, на вивезення сміття, склали 130 тис.грн.

У важливі екологічні проекти минулого року входить завершення чергового етапу модернізації газоочисного обладнання-проекту, спрямованого на зменшення впливу виробництва на навколишнє середовище. Загальна сума інвестицій у проведення капітальних ремонтів обладнання склала 128 млн.грн.

Незважаючи на те, що нам довелося на місяць змістити графік робіт через технічну ситуацію, пов’язану з погодними умовами, це не вплинуло ні на якість робіт, ні на терміни реалізації всього проекту.

Одним словом, ми майже на 100% виконали все заплановане на 2020 рік, в тому числі, і за виробничими показниками. Обсяг переробленої сировини склав 1,4 млн.т, що відповідає майже 15 тис. т нікелю.

Як вплинула децентралізація адміністративного устрою країни на реалізацію планів і програм комбінату?

Що стосується створення Побузької ОТГ, я вважаю це позитивним моментом, тому що, об’єднавшись, місцеві громади отримали додаткові ресурси для розвитку.

Безумовно, територія, або “зона відповідальності” комбінату формально розширилася за рахунок декількох населених пунктів, площа яких становить близько 200 кв. км, а населення – понад 9 тис. чол. незважаючи на дещо збільшене навантаження на комбінат, цей крок, по суті, закріпив нашу співпрацю на офіційному рівні.

Звісно, територіально ми знаходимося в Побузькому, однак наші працівники проживають, зокрема, і в населених пунктах, що увійшли до нової ОТГ; отже, наші соціальні програми поширюються і на ці села. Таким чином, відтепер наш комбінат з упевненістю можна назвати не містоутворюючим, а громадоутворюючим підприємством.

Так, в селах Пушкове, Капітанка, Люшнувате і Сухий Ташлик, що увійшли в Побузьку ОТГ, вже реалізовані проекти на суму більш ніж 120 тис.грн., які були спрямовані на розвиток соціальної, освітньої та медичної інфраструктури.

Генеральний директор ПФК Денис Шевченко: “Наш комбінат відтепер можна назвати не містоутворюючим, а громадоутворюючим підприємством»

Як йдуть справи з енергопостачанням комбінату? Наскільки впливає на роботу комбінату часте та не завжди виправдане підвищення тарифів на електроенергію?

У грудні оператор електричних мереж кілька разів попереджував про графіки зниження потужності, і ми до них готувалися. На щастя, цього не сталося, інакше комбінат поніс би великі втрати через можливе зниження потужності печей, аж до їх повної зупинки.

Нас турбує ситуація з тарифами на електроенергію: це дуже впливає на нашу роботу, оскільки в структурі собівартості нашої продукції електроенергія займає більше 35%. І будь-які зміни у вартості енергоносія позначаються на нашій економіці і фінансовому стані комбінату.

Особисто мені складно пояснити різкі скачки вартості електроенергії. Особливо яскраво це було видно в другому півріччі 2020 року, і ми не знаємо, з чим це пов’язано: або з реально існуючим дефіцитом електроенергії, або з тим, що така ситуація комусь вигідна. До того ж нам, як споживачам, незрозумілі деякі події, що відбуваються на енергоринку, – зокрема, зупинки блоків на атомних електростанціях в умовах дефіциту.

Наскільки вплинула ситуація на глобальних ринках сировини на роботу комбінату?

Власне кажучи, значущих проблем у нас не виникло. Комбінат був на 100% забезпечений сировиною і матеріалами, навіть незважаючи на пандемію. Відтак минулий рік ми відпрацювали без зривів. Зараз на світових ринках складається сприятлива ситуація з цінами на нікель, тому ми дивимося в майбутнє з оптимізмом.

На Вашу думку, які переваги для комбінату дає входження у велику міжнародну компанію?

Інтеграція комбінату в міжнародну групу Solway приносить нам тільки позитивні моменти, починаючи від забезпеченості сировиною та можливості отримання додаткового фінансування, закінчуючи соціальною політикою комбінату. Завдяки входженню в групу у комбінату є “фінансова подушка”, що дозволяє проводити модернізацію виробництва і реалізовувати екологічні та соціальні проекти, – навіть в періоди простоїв основного обладнання і зниження виробництва. Крім того, наша робота, як і на інших підприємствах Групи, будується на міжнародних стандартах ведення бізнесу та принципах сталого розвитку, а це дає нам додаткові переваги.

Виходячи з підсумків минулого року, які плани ставить перед собою підприємство?

Завдяки входженню в групу Solway у нас є доступ до фінансування проектів з модернізації та соціального розвитку. У наших планах-збільшення переробки на 7% в порівнянні з 2020 роком, що дозволить комбінату збільшити випуск нікелю більш ніж на 10%. Крім того, інвестиції в реконструкцію і модернізацію обладнання збільшаться практично вдвічі, а в екологічні проекти – приблизно в 7 разів. Також ми плануємо наростити витрати на соціальні проекти більш ніж на 40%.

Чому так багато уваги приділяється соціальним проектам?

Для цього нам доведеться ще раз звернутися до питання про входження ПФК в міжнародну групу. У світі все більше уваги приділяється нефінансовій звітності, яка побудована на так званих ESG-критеріях-переліку екологічних, соціальних та управлінських факторів, що дозволяють проводити аналіз діяльності компанії з точки зору сталого розвитку.

Сьогодні, щоб мати доступ до фінансування, компанії, поряд з фінансовими і виробничими результатами, необхідно добровільно оприлюднювати інформацію про її взаємодію із жителями регіонів, де розташовані її виробництва, включаючи систему звітності та роботи зі співробітниками, постачальниками та партнерами. Також підприємство має вказати, які конкретні дії робляться для збереження навколишнього середовища, як вибудовуються внутрішні управлінські процеси.

Останні тенденції показують, що прибуток і нарощування виробництва перестають бути винятковим виміром успіху бізнесу. Ще кілька років-і компанії, які не включають ESG-критерії в стратегічне планування або порушують взяті на себе соціальні зобов’язання, стануть неконкурентоспроможними.

Говорячи про стратегію ПФК щодо розстановки нефінансових пріоритетів та досягнення цілей, наше підприємство слідує маркерам, обраним інвестором для всіх компаній групи. Це області з найбільш високим економічним, екологічним і соціальним впливом.

Наприклад, сфера освіти: вона стосується не тільки підвищення компетенцій самих співробітників підприємства та підготовки молодих фахівців, а й зростання загальної освіченості жителів нашого регіону. Адже, в кінцевому рахунку, від цього виграє як економіка регіону, так і наш комбінат.

Генеральний директор ПФК Денис Шевченко: “Наш комбінат відтепер можна назвати не містоутворюючим, а громадоутворюючим підприємством»

Чи є вже проекти, запущені в рамках цієї стратегії?

Так, до таких проектів можна віднести інформаційну програму для школярів, яка розповідає про гірничодобувну індустрію, та стипендію Solway для талановитих дітей.

Якщо говорити про проект, спрямований на підвищення знань про металургію та кар’єрні можливості в цій сфері, то наша довгострокова мета – створення всеукраїнської програми професійної орієнтації для старшокласників. Це дуже амбітний план, і будуть потрібні роки для його досягнення.

Поки що ми знаходимося на самому початку шляху, і велику увагу приділено онлайн-спілкуванню з нашою аудиторією. Для цього ми використовуємо спеціально розроблену нами інтерактивну платформу, яку назвали «ПІЧ». Якщо програма буде розвиватися успішно і виявиться дієвою, то інвестор поширить цей досвід і на інші країни, де він працює.

Яке відношення до металургії має стипендіальна програма для талановитих дітей?

Найбезпосередніше. Програма спрямована на те, щоб прищепити молодим людям навички, які в подальшому дадуть їм додаткові бонуси при влаштуванні на роботу або організації бізнесу. Вона дає знання іноземної мови, вчить розбивати складні проекти на завдання і цілі, працювати в строгих часових рамках з людьми різних менталітетів і, головне, працювати на результат і творити. Ми, наприклад, дуже б хотіли мати працівників з такими навичками. Крім того, таким співробітникам значно простіше просуватися по кар’єрних сходах всередині групи, адже активи Solway знаходяться в багатьох країнах світу і потребують керівників з уніфікованими навичками.

Чому, в першу чергу, ми звертаємося до талановитих дітей? Тому що, по-перше, їх об’єднують спільні інтереси, і вони налаштовані на творче виявлення; по-друге, вищевказані навички значно швидше і простіше розвиваються завдяки мистецтву. А, по-третє, партнерство інвестора з найбільшим в світі оперним фестивалем в Зальцбурзі надає проекту масштабність і збагачує його різноманітністю культур. Іншими словами, створюється модель майбутнього, в якому стипендіатам, можливо, доведеться застосовувати отримані в рамках програми навички. Серед стипендіатів минулих років є і такі, хто, завдяки програмі, зміг домогтися професійного та творчого розвитку. Але, в основному, вона дозволила учасникам розширити горизонти, і, зокрема, розглянути варіанти вступу до європейських вузів.

Наскільки сильно вплинуть триваючий карантин та економічна криза на соціальні програми комбінату?

Сподіваюся, що ці фактори ніяк не вплинуть на реалізацію наших планів як у виробничій діяльності, так і в реалізації соціальних програм.

Читать полностью на https://enovosty.com/uk/ekonomika-ukr/full/902-generalnij-direktor-pfk-denis-shevchenko-nash-kombinat-vidteper-mozhna-nazvati-ne-mistoutvoryuyuchim-a-gromadoutvoryuyuchim-pidpriyemstvom

Преса про нас