Офіційна інформація та новини

25.09.2021

ПФК має намір вкласти 16,3 млн.грн. у реконструкцію очисних споруд

Реалізація проекту розрахована в рамках програми сталого розвитку підприємства до 2030 року

ТОВ “Побузький феронікелевий комбінат” (Кіровоградська обл.) має намір інвестувати 16,3 млн. грн. у реконструкцію системи очищення стічних вод продуктивністю 4200 м.куб/добу. (стічні води комбінату та смт Побузьке). Про це йдеться в повідомленні комбінату, розміщеному в Єдиному реєстрі оцінки впливу на навколишнє середовище при Міністерстві захисту навколишнього середовища та природних ресурсів України. Терміни реалізації проекту – 2022-2030 рр.

«З 2011 року комбінат працює по замкнутій системі водопостачання і для виробничих потреб використовує у водооборотну систему не тільки дощові води, а й очищені стічні води, що виключає скиди в р.Південний Буг», – так прокоментував журналістам генеральний директор ПФК Денис Шевченко. – “Завдяки заходам з реконструкції цієї системи ми плануємо підвищити як якість очищення стічних вод, так і умови праці працівників»

Реконструкція передбачає будівництво будівель і споруд, установку ефективного, сучасного, якісного обладнання. Мета реконструкції-поліпшення роботи діючих очисних споруд шляхом скорочення енергоспоживання, зменшення ручної праці при експлуатації, скорочення кількості відходів. Крім того, планується провести ремонтно-відновлювальні роботи вже існуючих споруд.

Щоб поліпшити якість стічних вод, заплановані виконання ремонтних робіт і заміна застарілого обладнання цехів механічного і біологоческого очищення, блоку доочищення стічних вод і цеху механічного зневоднення. З цією метою система хлорування газоподібним хлором буде замінена на гіпохлорит натрію. Гіпохлорит натрію забезпечить належну ступінь знешкодження при менших ризиках для персоналу і менших витратах, ніж газоподібний хлор.

Керівник ПФК також нагадав, що реконструкція очисних споруд – не єдиний з масштабних природоохоронних заходів комбінату. Так, з 2017 року на підприємстві реалізується унікальний для України проект з реконструкції третього ступеня газоочисного обладнання на трубчастих обертових печах №1 і №2. Інвестиції в проект в 2018-2020 рр.перевищили 80 млн. грн. Обсяг запланованих інвестицій в 2021-2025 рр.складе більше 300 млн. грн. В результаті реалізації проекту рівень очищення викидів в атмосферу буде доведений до 99,9% – рівня європейських стандартів.

Також комбінат реалізує програму ефективного використання відходів виробництва та виконує роботи з рекультивації відпрацьованих земель. Так, з використанням шлаку феронікелевого виробництва виконується рекультивація відпрацьованого кар’єру» Центральний ” за спеціально розробленим проектом, а також шлак, після додаткової обробки, може бути використаний в якості будівельних матеріалів для облаштування доріг так і застосований в інших галузях.

Преса про нас