Офіційна інформація та новини

26.08.2022

Наша сила – в єдності

Випробування, які випали на долю нашої країні напередодні її тридцять першого року незалежності, закликають по-новому ставитися до понять «відповідальність перед суспільством» та «соціально-орієнтований бізнес». Побузький феронікелевий комбінат, розуміючи відповідальність в якості містоутворюючого підприємства, нарощує обсяги допомоги як місцевій громаді, так і Збройним Силам України.

Час реальних справ

Починаючи з 2003 року, коли Побузький феронікелевий комбінат став частиною міжнародної інвестиційної групи Solway, на підприємстві цілеспрямовано і планомірно праціює над побудовою соціально-орієнтованого бізнесу. Черговим етапом цієї роботи стала організація у 2013 році Благодійного Фонду «Розвиток Побужжя», робота якого дозволила розширити масштаби допомоги громаді, а також сформувати необхідну інфраструктуру, призначену для оперативного реагування на запити громади.

За інформацією, наданою фондом, в минулому році обсяги допомоги від БФ досягли 5 млн. грн., а чітко налагоджена комунікація із місцевими мешканцями дозволяє адресно і своєчасно надавати її. «Ми знаходимо час і можливість допомогти всім потребуючим», – запевнив генеральний директор ПФК Денис Шевченко. Крім того, стараннями ПФК і Фонду місцева лікарня забезпечена всім необхідним, а соціальна інфраструктура працює без перебоїв. Крім того, під опікою комбінату перебувають регіональні підрозділи МНС та поліції, де вдалось працевлаштувати 38 співробітників з тимчасово окупованих областей.

«Усвідомлюючи відповідальність перед суспільством, ми допомогли підготувати укриття (бомбосховища) в населених пунктах громади», – продовжує розповідь Денис Шевченко. – «Крім того, з нашою допомогою було налагоджено виробництво напівфабрикатів для ЗСУ та спорядження». Однак особливу увагу в Фонді і на ПФК приділяють медичному забезпеченню населення та армії.

«Часто на полі бою для спасіння наших поранених бійців відводиться досить мало часу, тому наявність у військах споряджених за сучасними вимогами медичних аптечок дозволяє зберегти життя нашим захисникам», – пояснює генеральний директор ПФК. За його словами, комбінат – з допомогою представників материнської компанії Solway – здійснює комплектацію медичних аптечок для військових за стандартами НАТО та МОЗ України. Налагоджено процес закупівлі та доставки необхідних засобів та санітарно-гігієнічного обладнання із-за кордону. «На сьогоднішній день більше ніж дві сотні аптечок вже укомплектовано і передано військам, ще більше 50 – доукомплектовано; крім того, близько сотні, разом із 8 наплічниками для парамедиків, знаходиться на доукомплектації», – розповів Денис Шевченко.

За словами представників Фонду, фінансова допомога ПФК та інвестиційної групи Solway у комплектуванні медичного обладнання для ЗСУ дуже важлива, бо лише собівартість одного наплічника складає близько 5 тис. грн., а деякі компоненти потрібно закуповувати за кордоном. На ці цілі вже виділено близько 3 млн. грн.: «Додатково до наплічника ми додаємо засоби проти хімічних атак (діазепам, атропін), таблетки для очищення води, гравітаційні системи очищення води у польових умовах тощо», – пояснили у Фонді.

Зберегти набуте

На думку генерального директора ПФК, задачі бізнесу не повинні обмежуватися допомогою у відсічі агресії проти країни. Не менш важливо зберегти ресурси і потенціал для відновлення виробництва в майбутньому і, головне, людей. Тому, незважаючи на складнощі з логістикою, через які підприємство балансує на межі зупинки, комбінат продовжує виконувати зобов’язання перед працівниками, членами їх сімей і громадою.

Як наголосив Денис Шевченко, з початком військових дій комбінат та його інвестор, маючи на меті підтримання духу і психологічного здоров’я молоді, продовжують реалізацію низки гуманітарних проектів, спрямованих на розвиток соціальних навичок та інтеграцію української молоді у світову спільноту.

Так, фахівці освітнього проекту Pitch, розробленого на ПФК, продовжують вести онлайн-консультації для молодих людей, які, вибираючи майбутні професії, можуть пов’язати їх із гірнично-добувною сферою. Крім освітніх майстерень із хімії, математики, біології, фізики та інших пов’язаних із промисловістю предметів, користувачам надається важлива інформація (наприклад, як вести себе у воєнний час), а також вони можуть підключитися до онлайн-консультацій із психологами та отримати доступ цікавих наукових матеріалів, які спрямовані на відволікання молоді від суворої реальності.

За сприяння групи Solway юні художники з Україні та різних країн світу змогли взяти участь в антивоєнній онлайн-виставці на підтримку України. Українські випускники міжнародної стипендії для обдарованих дітей – Аліна Любченко (15 років) та Поліна Розумняк (14 років) – отримали можливість продемонструвати таланти та розповісти про переживання однолітків у зоні військових дій представникам міжнародного культурного співтовариства у Зальцбурзі. Крім того, з лютого 2022 року всі українських підлітки, незважаючи на їх творчі навички та компетенції, отримали вільний онлайн-доступ до курсів із англійської мови та історії мистецтва, які проводяться на глобальному рівні в рамках міжнародної стипендіальної програми «Creative Fellowship».

«Виклики, які стоять перед нами закликають місцеву громаду, трудовий колектив і керівництво підприємства до спільної праці. В цей складний час лише від нашої єдності залежитиме успіх у боротьбі. Тому керівництво ПФК та його інвестори  роблять все можливе для того, щоб підтримати у важкий час нужденних та закласти фундамент майбутнього відновлення нашого підприємства і країни в цілому. А це можливе лише за спільних зусиль», – переконаний генеральний директор ПФК Денис Шевченко.

Преса про нас