Офіційна інформація та новини

07.05.2020

Дні пам’яті загиблих та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні: ПФК віддав почесті ветеранам

Програма святкування була скоригована з урахуванням карантинних заходів.

Напередодні Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні керівництво та співробітники Побузького феронікелевого комбінату віддавали почесті землякам-ветеранам. Після покладання квітів до пам’ятника Невідомому солдату представники комбінату привітали ветеранів, що проживають в смт. Побузьке, відвідавши їх домівки та передавши цінні подарунки й матеріальну допомогу.

Серед ветеранів – 94-річний учасник бойових дій, орденоносець Литвиненко Василь Макарович.

Він брав участь у бойових діях з 18 років, але в 1946 році був демобілізований з армії за станом здоров’я. Закінчивши вечірню школу, Василь Макарович вступив до інженерно-технічного інституту. Після цього він працював на будівництвах у Прибалтиці, а потім – на будівництві Кременчуцької ГЕС. З 1960 р. ветеран працював на будівництві Побузького феронікелевого комбінату, на якому в подальшому, більш 30 років, беззмінно очолював Відділ капітального будівництва.

«Ми по праву вважаємо заслужених ветеранів золотим фондом нашої честі, совісті та патріотизму, відповідальності та відданості високим світлим ідеалам. Вони гідно виконали солдатський обов’язок, повернувшись з полів битв, взяли в руки знаряддя мирної праці, сіли за важелі та керма мирних машин і зробили другий, вже трудовий подвиг – за короткий час відновили зруйноване війною господарство країни. Їх гаслом стало: “Перемогли в боях – переможемо у праці!”» – зазначив у вітальній промові Генеральний Директор ПФК Денис Шевченко.

Він нагадав, що на комбінаті дбайливо ставляться до ветеранів. Комбінат взяв на себе турботу щодо забезпечення гідного рівня життя, побуту, медичного обслуговування.

Селищна Рада і комбінат стежать за станом пам’ятника Невідомому солдату. Крім того, стараннями жителів і співробітників ПФК у селищі працює клуб «Ветеран», де обладнані музейні кімнати Бойової і Трудової Слави з численними експонатами, що зібрані ентузіастами протягом багаторічної пошукової роботи. Музейні експозиції розповідають не тільки про історію комбінату і селища, а й про участь наших земляків-побужан у значущих історичних подіях. Оформлена велика кількість тематичних альбомів: «Наші визволителі», «Дорогами війни», «Солдати Великої Перемоги», «Дорогами трудових звершень», «Твої люди, комбінат», «Естафета поколінь», «Ми – інтернаціоналісти», «Солдати атомного фронту» та ін. У клубі постійно проводяться зустрічі ветеранів війни і праці з учнівською молоддю та молодими робітниками; проводяться екскурсії. Створено умови для культурного відпочинку людей старшого покоління.

Щорічно комбінат приймає найактивнішу участь в організації, проведенні та фінансуванні заходів до 9 Травня; в останні роки турботою комбінату оточені також учасники АТО і воїни-афганці. Проводяться показові спортивні заходи, влаштовується святковий концерт учасників художньої самодіяльності ДК «Металург» і готується обов’язкова солдатська каша для всіх учасників святкових заходів.

На жаль, через карантинні заходи в цьому році святкова програма була переглянута. Проте, привітання і матеріальну допомогу від керівництва комбінату отримали всі ветерани, які проживають в смт Побузьке.

 

Прес-релізи