Офіційна інформація та новини

23.08.2020

Коли і карантин не перешкода

В умовах карантину Побузький феронікелевий комбінат зумів поліпшити виробничі показники на третину

В одному з перших інтерв’ю Генеральний Директор Побузького феронікелевого комбінату Денис Шевченко заявив буквально наступне: “Для нас важливо досягти сталого розвитку через управління ризиками і можливостями”. Судячи з показників виробничої діяльності ПФК у першому півріччі 2020 року, обтяженого карантинними заходами та економічним спадом, подібна політика підприємства досягла успіху.

Підсумки півріччя

За даними офіційної інформації прес-служби, ПФК опинився серед небагатьох підприємств, які зуміли в такі несприятливі часи показати позитивні результати.

Так, загальний обсяг переробленої руди в першому півріччі 2020 року зріс на 34,5% і склав 771,5 тис.тонн, що відповідає 43,4 тис. тоннам феронікеля з рудної сировини (134,4% до першого півріччя 2019 р.) або 8,2 тис. тонн нікелю (134,0% до першого півріччя 2019 р.).

Відповідно, комбінат отримав прибуток у розмірі 23,2 млн.грн. При цьому, податок на прибуток склав 4,4 млн.грн.; всього ж, за звітний період, сума сплачених ПФК податків склала 61,7 млн. грн., що на 19,8% вище, ніж за звітний період минулого року. З них виплати єдиного соціального внеску склали практично 30 млн.грн. (на 14,5% більше, ніж у першому півріччі 2019 р.), податок з доходів фізичних осіб та військовий збір – 24,2 млн. грн. (на 16,1% більше, ніж у першому півріччі 2019 р.).

Здоров’я людей – у пріоритеті

Загальнонаціональний карантин вплинув і на роботу підприємства. Беручи до уваги, що на вимушену зупинку виробництва і його повторний запуск було б витрачено близько $ 20 млн., і це призвело б до катастрофічних наслідків не тільки для комбінату, але і для регіону, керівництво комбінату прийняло жорсткі заходи для попередження захворювання працівників в період активного поширення коронавірусу.

Було запроваджено постійний моніторинг здоров’я працівників на наявність симптомів, а також температурний контроль на прохідних підприємства. Під заборону потрапили і скупчення людей у групах понад 10 осіб. Відповідно, наради ІТП і керівництва проводяться в скороченому складі. Всі співробітники забезпечені необхідною кількістю дезінфікуючих засобів і захисних масок.

В якості постійних профілактичних заходів-щозмінна дезінфекція кабін технологічного автотранспорту і кранів, чергового автомобіля диспетчерської служби. Проводиться регулярне вологе прибирання, щоденна дезінфекція обладнання та робочої зони, провітрюються приміщення. Скоригований графік відвідування їдальні і душових, щоб не допускати великої скупченості персоналу.

На підприємстві ведеться постійна інформаційна робота, в процесі якої працівникам даються рекомендації та роз’яснення щодо профілактики та перешкоджання поширенню вірусу.

Багато в чому завдяки цим заходам, а також постійній опіці над медичними установами Побузького, вдалося уникнути появи хворих в регіоні.

Прихильність принципам соціальної відповідальності

“Пандемія позначилася на реалізації продукції та фінансуванні підприємства. Загальний глобальний спад промислового виробництва призвів до зниження обсягів споживання нікелю, зростання запасів металу у виробників і зниження цін реалізації. Незважаючи на цей факт, ми вишукували можливість продовжити заходи з модернізації та підтримки виробничого потенціалу комбінату, а також екологічні заходи, в т.ч. за рахунок кредитних коштів», – зізнається Денис Шевченко.

За його словами, незважаючи на це, на комбінаті триває реалізація екологічних програм і заходів з модернізації виробництва. Також не підлягають перегляду і соціальні програми комбінату.

Дотримуючись принципів сталого розвитку, ПФК, як і в більш спокійні часи, проводить активну соціальну політику на комбінаті та в смт Побузьке. «З 01.01.2020 року, за угодою з компанією Solway Group, керівництво Побузького феронікелевого комбінату прийняло рішення про підвищення заробітної плати на 10%. На сьогоднішній день, середня заробітна плата на комбінаті за підсумками півріччя склала 11,8 тис.грн., або на 13,4% вище, ніж за аналогічний період 2019 року», – повідомив генеральний Директор ПФК. Також за перше півріччя 2020 року 51 особа здобула освіту в навчально-курсовому комбінаті, навчившись новим професіям, та 33 особи отримали другу спеціальність. Ще 73 людини підвищили кваліфікацію. А 5 співробітників ПФК навчаються у ВУЗах: на денній формі навчання – 1 людина, на заочній – 4 людини.

Крім того, комбінат виплачує заробітну плату співробітникам, призваним до лав ЗС України (38 осіб), сума виплат у липні склала близько 473 тис.грн.

Утримання соціальної сфери смт Побузьке в першому півріччі 2020 року склали 2,4 млн.грн. Крім того, ТОВ ПФК витратив 1,5 млн.грн. на надання спонсорської допомоги, культурно-масову роботу та оздоровлення працівників.

Також, в рамках програми соціальної відповідальності в 2020 році, Solway Investment Group продовжила засновану в 2016 році міжнародну стипендію для дітей працівників, а також для студентів творчих об’єднань і навчальних закладів, яким Solway надає спонсорську допомогу. Компанія пропонує 6-місячну освітню програму, спрямовану на адаптацію молодих талантів з місцевих громад у сучасне життя завдяки вивченню англійської мови, пізнанню мистецтва та інтеграції культурних традицій. В результаті проходження двох турів найбільш талановиті молоді люди отримали можливість взяти участь у спеціально розробленій програмі, в рамках Міжнародного Оперного фестивалю в Зальцбурзі в січні 2021 року. А влітку 2020 була створена унікальна програма з профорієнтації для підлітків, покликана доступно і захоплююче присвятити молодь в тонкощі металургії.

“Подарунки” від держави

Як виявилося, керівництво ПФК більше стурбоване не можливим продовженням карантину, а тими «подарунками», які дарує промисловості держава. Одним з таких сюрпризів стало рішення Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), згідно з яким з 1 серпня 2020 року збільшився тариф НЕК «Укренерго» на передачу електроенергії на 54,6% — з 155,4 грн./ МВт-год до 240,23 грн./ МВт-год (без ПДВ). “З 01.08.20 НКРЕКП підвищив тариф на передачу електроенергії магістральними мережами на 55%. Також розглядається питання про підвищення граничних цін в нічні години, що неминуче призведе до зростання середньодобової ціни електроенергії для нас і підвищення собівартості продукції, роблячи її неконкурентоспроможною на світовому ринку», – підводить підсумок дій регулятора Гендиректор ПФК і одразу ж пояснює: «В собівартості нашої продукції вартість електроенергії становить близько 45%, тому такі «подарунки» істотно впливають на нашу роботу, аж до можливої зупинки комбінату».

Курс на оновлення

На думку Дениса Шевченка, реалізація проектів модернізації виробництва та екологічних програм ПФК сприяє стійкості підприємства перед зовнішніми викликами. Власник комбінату, міжнародна група Solway Investment Group, вже інвестувала в модернізацію виробництва українського активу близько $130 млн.і продовжує фінансувати її і на даний момент.

На сьогоднішній день триває реалізація розпочатого в 2017 році довгострокового проекту з реконструкції третього ступеня газоочисного обладнання на трубчастих обертових печах №1 і №2. Проект націлений на приведення кількості викидів забруднюючих речовин в атмосферу до світових стандартів.

“Планом розвитку комбінату на 2020 рік заплановано низку заходів з модернізації виробництва, спрямованих на підтримку потенціалу підприємства, зниження впливу на навколишнє середовище та підвищення ефективності роботи обладнання – заходи, що мають економічний ефект. Якщо більш детально розглядати дане питання, введення політики постійного вдосконалення-це тема, яка на слуху в сучасних підприємствах, що динамічно розвиваються. Ми знаємо наші проблеми і ризики, ми їх визначили для себе. Виходячи з цього, ми і приймаємо рішення, що і де нам треба поліпшити», – переконаний Денис Шевченко.

У 2020 році комбінат отримав сучасну систему дозування шихтових матеріалів в ТВП-1, включаючи установку сучасних стрічкових вагодозаторів вугілля і руди BULKTEQ WBF. Нове обладнання забезпечить високу точність обліку використаної сировини. На комбінаті впевнені: інтеграція обладнання провідних світових виробників дозволить підвищити ефективність виробництва. Вартість обладнання та робіт становить 1,8 млн.грн.

“Впровадження нової системи дозволяє знизити витрату палива в основному процесі підготовки шихтових матеріалів для рудотермічних печей №1 і №2, шляхом вторинного використання тепла газів, що відходять. При цьому важливим показником є зниження викидів СО2 за рахунок використання вторинного тепла від ТВП – 1 і ТВП-2. Орієнтовне зниження використання пиловугільного палива становить від 10 до 15 %, в залежності від режимів роботи. Щодо екологічної ситуації, даний захід представляє ПФК соціально відповідальним гравцем, а також відповідає „політиці підприємства у сфері якості, охорони праці та екологічного управління“, „місії підприємства“ і „цілям бізнесу на 2020 рік“», – підвів підсумок Гендиректор ПФК Денис Шевченко.

https://bzns.media

Преса про нас