Офіційна інформація та новини

25.07.2020

Група Solway, що володіє ПФК, має намір розширити випуск нікелю і міді на тлі зростання попиту

Міжнародна інвестиційна група Solway Investment Group, що володіє ТОВ “Побузький феронікелевий комбінат ” (ПФК, Кіровоградська обл.), має намір розширити випуск нікелю, міді та інших кольорових металів на тлі зростання попиту на цю продукцію.

Як повідомив агентству “Інтерфакс-Україна” Керуючий директор і співвласник Solway Investment Group Дан Бронштейн, група історично фокусувалася на виробництві базових/кольорових металів, які були основою розвитку інфраструктури, будівництва та електрифікації в світі (мідь, алюміній, цинк, нікель).

“В даний час ми є одним з найбільших виробників феронікеля, використовуваного у виробництві нержавіючих і спеціальних марок сталі, необхідних промисловості, транспорті та у виробництві побутових товарів, що використовуються кожною людиною щодня. У світлі бурхливого розвитку сектора електричного транспорту і пов’язаної з ним інфраструктури, група Solway прагне розширити свій бізнес у виробництві таких металів, як нікель і мідь, на базі існуючого портфеля проектів в Азії та Латинській Америці, в тому числі у вигляді нових продуктів, таких як сульфати нікелю і кобальту, безпосередньо використовуються для виробництва акумуляторів живлення. Економічні розрахунки і сприятливі довгострокові прогнози цін на метали роблять наші проекти надзвичайно цікавими для реалізації вже сьогодні”, – пояснив ситуацію Бронштейн у відповідь на запит агентства “Інтерфакс Україна”.

За його словами, ПФК в даний час повністю забезпечений нікелевою рудою в якості сировини для виробничого процесу, працює на повну потужність.

“У довгостроковому плані опрацьовуються різні варіанти забезпечення високоякісною сировиною”, – додав глава компанії.

Як повідомлялося, провідний світовий виробник електромобілів Tesla готовий надати великий контракт виробникам нікелю, прихильним концепції сталого розвитку, заявив глава компанії Ілон Маск.

“Tesla надасть вам гігантський довгостроковий контракт, якщо ви будете виробляти нікель ефективно і безпечно для екології”, – сказав Маск, якого цитує агентство Reuters, під час телефонної конференції за підсумками другого кварталу. Поточна вартість комплектуючих для акумуляторів є перешкодою для зростання Tesla, зазначив Маск.

Нікель-важливий компонент акумуляторів для EV (акумуляторні та гібридні автомобілі), що збільшує їх ємність і дозволяє автомобілю наростити пробіг без підзарядки.

За прогнозами Wood Mackensie, споживання нікелю в матеріалах для акумуляторів електромобілів зросте на 64% в період між 2019 і 2025 рр. задоволення цього попиту може бути непростим завданням для галузі, яка повільно нарощує економічно ефективне виробництво.

Група Solway має диверсифікований бізнес, володіє основними активами в гірничодобувному і металургійному секторах. Компанії групи зареєстровані в Швейцарії (операційний центр), Люксембурзі та Кіпрі.

Основні активи Групи сконцентровані в Центральній і Східній Європі, Латинській Америці, Україні та Азіатсько-тихоокеанському регіоні. Веде діяльність з 2002 року. Solway має намір зайняти до 10% світового ринку і увійти в десятку найбільших компаній з виробництва нікелю.

В Україні група володіє Побузьким феронікелевим комбінатом-єдиним в Україні і колишньому Радянському Союзі підприємством, що виробляє в промисловому масштабі феронікель з бідних окислених нікельовмісних руд.

ТОВ ” ПФК “створено на базі майнового комплексу ВАТ”Побузький феронікелевий завод”. З 2003 року підприємство придбала група Solway Investment Group. ПФК за підсумками роботи в 2019 році скоротило випуск нікелю на 10,2% в порівнянні з попереднім роком – до 14,2 тис.тонн, загальний обсяг переробленої руди в 2019 році склав 1,353 млн тонн (94,6% до 2018р), що відповідає 74,4 тис. тонн феронікеля з рудної сировини (96,7%) або 14,2 тис. тонн нікелю (89,8%).

Інтерфакс-Україна

Преса про нас