Офіційна інформація та новини

01.04.2020

Денис Шевченко: «Використовуємо ситуацію для поліпшення виробництва»

Генеральний директор Побузького феронікелевого комбінату – про роботу комбінату в умовах карантину

Побузький феронікелевий комбінат, член Української асоціації виробників феросплавів – єдине в Україні підприємство, яке виробляє в промислових масштабах феронікель з бідних окислених нікельвмісних руд. Підприємство є основним роботодавцем не лише в найбільшому населеному пункті Голованівського району, а й в Кіровоградській області. Зараз у роботі на комбінаті зайнято більше 35% населення селища Побузьке.

У 2003 році міжнародна компанія Solway Investment Group придбала активи підприємства і за рік перезапустила його. Наразі ПФК повністю інтегрований у виробничий процес Solway Investment Group. Загальна сума інвестицій Solway Group у Побузький феронікелевий комбінат становила понад $130 млн. Диверсифікація активів, пояснюють власники, дасть змогу знизити ризик впливу зовнішньоекономічних проблем на операційну діяльність окремих об’єктів, що входять до складу групи. Особливо це стосується сегменту нікелевого виробництва.

Про те, як комбінат планує працювати в непростих умовах коронавірусної пандемії, GMK Center розповів Денис Шевченко, генеральний директор Побузького феронікелевого комбінату.

Як ваше підприємство відреагувало на загрозу виникнення епідемії коронавірусу в Україні?

– Офіційно посилений режим карантину на підприємстві запроваджено з 16 березня. Крім того, були обмеження під час відвідування басейну, спортивного комплексу та сауни на території комбінату. На додачу до передбачених нормативними документами обмежень фізичних контактів і заходів з дезінфекції приміщень, транспорту і робочих зон, ми надали чергову відпустку співробітникам, які потрапляють в групу ризику – старше 65 років.

Слід зауважити, що питанням медичного забезпечення на комбінаті приділялося багато уваги й до пандемії. Поступаючи на роботу на комбінат, здобувачі в обов’язковому порядку проходять медичний огляд. Протягом року весь персонал комбінату проходить медогляди. До речі, за результатами минулого року, на підприємстві не виявлено працівників з підозрою на профзахворювання. Зараз до цих заходів додався постійний температурний контроль і низка протиепідемічних заходів.

Яких заходів було вжито?

– Як я вже згадував, на комбінаті постійно здійснюється моніторинг здоров’я працівників на наявність симптомів захворювання, а також температурний контроль на прохідних підприємства. Усім співробітникам рекомендовано максимально обмежити фізичні контакти і тримати дистанцію мінімум 1,5 м; заборонені вітання рукостисканням.

Також заборонено збиратися в групах понад 10 осіб. У зв’язку з цим змінно-зустрічні збори в підрозділах, наради інженерно-технічного персоналу й керівництва проводяться в скороченому складі.

Безпосередньо на підприємстві було скориговано графік відвідування їдальні та душових для недопущення великої скупченості персоналу. Усі співробітники забезпечені необхідною кількістю антисептичних засобів.

Як профілактичний захід проводиться щозмінна дезінфекція кабін технологічного автотранспорту та кранів, чергового автомобіля диспетчерської служби. Проводяться регулярне вологе прибирання, щоденна дезінфекція обладнання й робочої зони, провітрюються приміщення.

На підприємстві ведеться постійна інформаційна робота: працівникам дають рекомендації та роз’яснення щодо профілактики та запобігання поширенню вірусу.

Чи не довелося скорочувати кількість персоналу на виробничих майданчиках?

– На цьому етапі ні.

Чи достатньо можливостей у підприємства для виконання невиробничих процесів співробітниками у дистанційному режимі?

– Наразі ми прагнемо максимально, наскільки це можливо, скоротити фізичні контакти серед співробітників виходячи з безпеки виробничих процесів. За можливості ми відправляємо персонал на віддалену роботу. З цією ж метою ми запропонували нашим партнерам і клієнтам перейти на використання електронних засобів зв’язку на період дії карантину.

Чи вистачає зараз підприємству індивідуальних засобів захисту?

– Крім спеціального одягу та засобів захисту, усі без винятку працівники підприємства забезпечені захисними масками й антисептичними засобами.

Як організовано доставку працівників на підприємство?

– Ми є містоутворюючим підприємством Побузького, тому основна кількість наших співробітників – жителі селища. Проблем з доставкою персоналу немає з огляду на близькість комбінату до селища. У цій ситуації це наша перевага порівняно з великими містами.

Чи налагоджено взаємодію з місцевими органами влади?

– З моменту входження Побузького феронікелевого комбінату до міжнародної інвестиційної групи Solway інвестори та керівництво підприємства плідно співпрацюють з місцевими органами влади. Свідченням нашої співпраці є ціла низка соціальних проектів, що реалізовані й реалізуються в Побузькому. Так, загальні витрати на утримання соціальної сфери Побузького у 2019 році становили 4,4 млн грн. На надання спонсорської допомоги, культурно-масову роботу й оздоровлення працівників ПФК витратив 6,4 млн грн. Цього року без урахування карантинних заходів ми запланували на І півріччя 2020 року забезпечити фінансування в обсязі 3,3 млн грн, на рік – 6,5 млн грн.

Зараз у селищі діють обмеження, встановлені на період карантину. Ми ж зі свого боку готові поповнювати запаси медичних установ усім необхідним у разі потреби.

Як карантинні заходи позначилися на виробничих планах підприємства?

– Ми маємо намір максимально використовувати ситуацію, що склалася, для вдосконалення виробничих потужностей. На цей рік у нас спочатку були заплановані тривалі капітальні ремонти основного технологічного устаткування: рудно-термічної печі №2 і трубчастої обертової печі №3. Так, вони приведуть до певного зниження потужностей і обсягів виробництва, але в подальшому дадуть можливість підняти продуктивність і поліпшити фінансовий результат. Запланована вартість капітальних ремонтів основного технологічного обладнання у 2020 році становить 167,1 млн грн. Для порівняння: у 2019 році на капітальні ремонти основного технологічного обладнання було витрачено 82,5 млн грн.

Наскільки критичним для вашого підприємства є посилення карантинних заходів?

– Ми з розумінням ставимося до тих заходів, які вживаються для боротьби з поширенням коронавірусу. Сподіваємося, що надалі вони будуть здійснюватися в рамках закону і нинішня ситуація не стане приводом для будь-яких протиправних дій.

gmk.center

Преса про нас