Офіційна інформація та новини

22.07.2019

День металурга, або коли професійне свято – радість для всіх

Ще нещодавно вітчизняна металургія вважалася одним із основних джерел формування бюджету України. На жаль, кризові явища в економіці трохи похитнули її позиції, однак металургія, як і раніше, є однією з найважливіших галузей вітчизняної індустрії. Так, згідно з офіційною інформацією, у першому півріччі 2019 року українські ферросплавники вже експортували обсяг продукції на півмільярда доларів. Чималий внесок в це зробив і Побузький феронікелевий комбінат – єдине підприємство в Східній Європі, яке виробляє феронікель із бідних окислених руд у промислових масштабах.

Меткомбінат в аграрному оточенні

Побузький феронікелевий комбінат – унікальний для України не тільки своїми виробничими можливостями. Розташований в одному з найбільш аграрних регіонів країни, комбінат уже більше п’ятдесяти років виробляє металургійну продукцію, яка користується попитом в усьому світі. Проте, аграрне оточення підприємства накладає на нього і специфічні вимоги, в першу чергу – екологічні. Тому власник підприємства, міжнародна група Solway, постійно інвестує в реалізацію екологічних і соціальних програм на комбінаті, а також у модернізацію виробництва. «Минулий рік для нас був хоч і не найкращий, але трохи краще, ніж 2017 рік», – повідомив генеральний директор ПФК Олег Беспалов. – «Наше підприємство отримало позитивний фінансовий результат, і у нас покращилася ситуація з капітальними ремонтами. Так, у першому кварталі були проведені роботи на рудно-термічної печі №2, а ближче до кінця року виконано ремонти іншого основного обладнання: рудно-термічної печі №1, трубчасто-обертової печі №2, обладнання ділянок сушіння руди і виробництва пиловугільній пилу. Уже в цьому році ми провели ремонти рудно-термічної печі №1 і трубчасто-обертової печі №1».

За підсумками 2018 року, комбінат збільшив переробку руди на 12% у порівнянні з 2017 роком, що відповідає 77 тис. т феронікелю або 15,8 тис. т нікелю. За словами Олега Беспалова, у 2019 році на комбінаті планують переробити 1,572 млн. т руди і отримати 85,1 тис. т феронікелю та 18,1 тис. т нікелю.

Екологія – на першому місці

Збільшення обсягів виробництва призводить до ще більшого навантаження на навколишнє середовище. Це прекрасно розуміють на комбінаті, і тому реалізації екологічних програм приділяється особлива увага. На сьогоднішній день ПФК працює за замкнутою системою водопостачання, активно залучаючи до системи обороту води як дощові води, так і очищені стічні води. Знайдено рішення і з переробкою відходів виробництва. На комбінаті створено і успішно працює цех із переробки шлаку. Продукція цього цеху користується попитом у будівництві і дорожніх роботах.

Кіровоградська область входить у десятку регіонів України із найвищою ціною на сільгоспугіддя. Тому повернення рекультивованих земель до сільгоспобороту – ще одне із завдань, що стоять перед комбінатом, якому дісталися відпрацьовані рудні кар’єри. На даний момент Побузький феронікелевий комбінат реалізовує спеціально розроблений проект із рекультивації відпрацьованого кар’єру «Центральний». Згідно з проектом, виробка буде заповнена екологічно нейтральним матеріалом, щоб уникнути негативного впливу на склад підземних вод. Зверху ж буде нанесено шар родючого грунту для висаджування рослин. За словами генерального директора Побузького феронікелевого комбінату Олега Беспалова, це стане своєрідною подякою місцевій громаді від комбінату, адже після закінчення реалізації проекту права на цю земельну ділянку повернуться до держави і місцевої громади.

«В минулому році ми розпочали реконструкцію третього ступеня на газоочисному устаткуванні трубчастих обертових печей №1 і 2. Інвестиції в ремонт тільки основного обладнання склали близько 5 млн. дол. Хочу зазначити, що наші інвестори, міжнародна група Solway, планує і надалі вкладати в розвиток і ремонти обладнання, а також в соціальні програми селища», – підсумував керівник комбінату.

З турботою про людей

Проблема трудової міграції не обійшла стороною і Побузький феронікелевий комбінат. Але власникам комбінату вдалося стабілізувати ситуацію з відтоком персоналу. «Крім підвищення заробітних плат практично на 40%, ще одним фактором, який дозволив стабілізувати ситуацію з відтоком персоналу, я б назвав соціальні програми, які реалізуються нами в селищі», – ділиться досвідом Олег Беспалов. – «Справа в тому, що наше підприємство є містоутворюючим для смт Побузьке, тому частину проблем соціальної та культурної інфраструктури селища ми беремо на себе. Це і вивезення сміття, і ремонт доріг, і матеріально-технічна підтримка дитячих установ, лікарень і культурних закладів. Якщо в 2018 році наші витрати склали 4,5 млн. грн., то на спонсорську допомогу, культурно-масову роботу і оздоровлення співробітників ми витратили 5,6 млн. грн. Можу вас запевнити, що в 2019 році ця сума виросте. Наші працівники – це жителі селища, які бачать нашу допомогу місцевій громаді, адже вона не тільки обмежується інфраструктурою і поточними потребами».

З осені 2016 року в Побузькому стартував проект «Solway Music Fellowship», який реалізовується інвестором комбінату – Solway Investment Group – у країнах своєї присутності: Македонії, Гватемалі та Україні.
Взяти участь у програмі може будь-який житель Побузького у віці 14-17 років, якщо він надав відео-заявки, де демонструються таланти здобувача. Відібраним кандидатам пропонується пройти 6-ти місячний курс англійської мови і в фіналі підготувати відео вже англійською мовою. Заявника, що пройшли обидва минулі етапи відбору, стають учасниками «Music Camp», який проводиться в рамках Зальцбурзького оперного фестивалю.

Стипендіати цього року, Артур Арделян і Анастасія Лавренюк, стануть учасниками постановки оригінальної версії опери Георгія Енеску «Едип». Більш того, спеціально для Артура в партитуру постановки були внесені зміни з урахуванням партії акордеона, а Анастасія братиме участь у створенні декорацій і костюмів для вистави.

Ще одному таланту з смт Побузьке – Владиславі Данилюк, кваліфікація якої виявилася вищою, ніж у інших учасників програми, була надана можливість пройти прослуховування у одного з найвідоміших в Європі оперних тренерів – Єви Марії Візер, кастинг-директора Зальцбурзького оперного фестивалю. «Після того, як я представила програму, мені вказали на помилки, які необхідно виправити, і рекомендували навчальні заклади, де я можу вчитися, якщо планую пов’язати життя з професійною сценою», – ділиться враженнями Владислава Данилюк. – «Особисто для себе я зробила висновок, що мені необхідно і далі працювати над собою, в тому числі і над англійською, і розвивати свій талант. І можливо, що в майбутньому я зможу повернутися на фестиваль вже як професійний виконавець».

Олег Беспалов упевнений, що у комбінату і селища є майбутнє, і це постійно демонструється власниками Побузького феронікелевого комбінату, групою Solway: «Приємно усвідомлювати, що власники підприємства зацікавлені в розвитку не лише виробництва, а й нашого селища і його жителів. Тому сьогодні ми з оптимізмом дивимося в майбутнє і мають намір і далі працювати на благо людей, селища і країни», – запевняє Олег Беспалов. На його думку, підприємство зможе впоратися з будь-якими викликами, головне, щоб не було перешкод з боку державних органів.

https://golos.ua/i/695068

Преса про нас