Офіційна інформація та новини

07.11.2018

Встановлення 3-ї ступені газоочистки на трубчастих обертових печах (ТВП) 1 та 2 на ПФК дозволить довести рівень викидів твердих речовин в атмосферу до світових критеріїв екологічної безпеки

Побузький феронікелевий комбінат почав монтаж 3-ї ступені очищення газів для трубчастих обертових печей №1 та 2, заснованої на циклофільтрах з імпульсною регенерацією. Проект, розроблений ТОВ «НДПІ АІК-ЕКО», дозволить знизити викиди твердих речовин в атмосферу до 20 мг/нм3, що відповідає міжнародним нормам екологічної безпеки, та становить 97-99%.

Реалізація проекту почалася в серпні 2018 року та складається з 2 етапів. Перший етап будівництва за проектом “Реконструкція 3 ступені газоочисного обладнання ТВП № 1, 2″ передбачає виконання робіт з переведення газоочистки ТВП №1 на тимчасову схему з установкою димососа відповідно до проекту. Це дозволить виконати 2-й етап будівельних робіт без зупинки основного виробництва в період будівництва.

2-й етап передбачає як виконання будівельно-монтажних робіт, так і введення в експлуатацію 3 ступені газоочистки ТВП №1 та ТВП № 2. Введення в експлуатацію об’єкта заплановане протягом наступних 2-3 років. Загальна сума інвестицій складе $6,4 млн.

В даному проекті реалізовані наступні технічні рішення, в яких враховані сучасні вимоги до газоочисних систем:

– ефективна робота при попаданні крапельної вологи і дрібнодисперсного пилу;

– високоефективна система імпульсної регенерації рукавів;

– відсутність мертвих зон в конструкції фільтра.

Конструктивні особливості циклофільтра дають можливість максимально ефективно розподіляти газові потоки. Не менш важлива надійна та проста експлуатація системи управління фільтром, а також зручність монтажу та технічного обслуговування фільтра, заміни рукавів.

В рамках проекту буде змонтовано нове технологічне обладнання, що складається з 8 циклофильтров продуктивністю 60 тис. м3/год; воно також включає в себе комплект обладнання для роботи та два димососи продуктивністю 240 тис. м3/год кожний.

«Побузький феронікелевий комбінат послідовно проводить політику зниження навантаження на навколишнє середовище. З цією метою підприємство прагне впроваджувати у себе найновіші розробки у сфері захисту навколишнього середовища”, – коментує генеральний директор ПФК Олег Беспалов

Прес-релізи