Офіційна інформація та новини

02.12.2021

Свіже повітря для Побузького

Побузький феронікелевий комбінат закінчує реалізацію амбітного проекту з реконструкції газоочисного обладнання

Кінець листопада для Побузького феронікелевого комбінату ознаменувався значущим етапом у реалізації амбітного проекту із реконструкції третього ступеня працюючого газоочисного обладнання на трубчастих обертових печах №1 і №2, а саме початком пуско-налагоджувальних робіт на новій газоочисній установці трубчастої обертової печі.

Завдяки унікальному для України проекту комбінат підвищить рівень очищення викидів до 99,9%: це означає, що викиди твердих часток пилу у димових газах знизяться з 5 г/нм3 до 0,02 г/нм3, а це відповідає сучасним європейським стандартам. За словами генерального директора ПФК Дениса Шевченка, комбінат прагне підвищити ефективність політики системи екологічного менеджменту в питаннях декарбонізації, енергозбереження, ефективного поводження з побутовими та промисловими відходами, включаючи споживання та очищення води: «Усі екологічні заходи на комбінаті проходять у рамках довгострокової стратегії нашого інвестора, міжнародної групи Solway, яка полягає у досягненні ефективності у сфері ESG (E або Environmental – довкілля (екологічна сфера); S або Social – соціальна сфера; G або Corporate Governance – сфера управління. – Прим.). Так само, як і наш інвестор, ПФК орієнтується на дотримання Цілей сталого розвитку ООН. З 17 цілей ми насамперед зосереджені на 8.

Ми беремо на себе зобов’язання щодо покращення якості та доступності освіти, створення умов для гідного працевлаштування та економічного зростання, зниження впливу на навколишнє середовище і боротьби зі зміною клімату, розширення партнерства у досягненні цілей сталого розвитку. Це передбачає постійний діалог із громадськістю та реагування на зростаючі потреби суспільства. Насамперед, це медичне обслуговування, освіта і безпека життєдіяльності суспільства», – наголосив керівник ПФК.

 

Реконструкція без шкоди для виробництва

 

За словами Дениса Шевченка, крім відповідності європейським екологічним стандартам, особливий інтерес до проекту у металургів викликало те, що всі роботи з його реалізації проводилися без зупинки основного обладнання підприємства: «Завдяки переходу на тимчасову систему газоочищення ТОП №1 та 2 із встановленням тимчасового димососу та перенесення газоходів у димову трубу, нам вдалося уникнути зупинки виробництва, а отже, зберегти робочі місця та продовжити виконання соціальних програм підприємства», – пояснює гендиректор ПФК. – «Система є рядом складних технічних рішень, що забезпечують ефективне двоетапне очищення газів із високою вхідною запиленістю, високу продуктивність фільтра та мінімальні втрати тиску. Також, у конструкції системи міститься можливість ремонтних робіт і обслуговування фільтрів без зупинки виробництва і системи газоочищення.

Крім цього, проект у майбутньому дозволить не перешкоджати збільшенню продуктивності ТОП, що призводить до окупності інвестицій протягом трьох-п’яти років».

Загальна сума вкладень у обладнання та проведені роботи в 2018-2020 рр. становила 66,4 млн. грн. Сума інвестицій за І півріччя 2021 р. складає 20,2 млн. грн.

Ще 35 млн. грн. у першому півріччі 2021 року пішло на підтримку виробничого потенціалу: оновлення обладнання та техніки, будівництво та інше.

Не зупинятися на досягнутому

Керуючись Цілями сталого розвитку ООН у сфері екології, у своїй діяльності комбінат дотримується політики ефективного поводження з відходами виробництва. Тому, крім модернізації газоочищення, ПФК готується до реконструкції системи очищення стічних вод та удосконалює політику поводження з побутовими та промисловими відходами.

Щоб підвищити якість стічних вод, заплановано проведення ремонтних робіт та заміну застарілого обладнання блоку механічного очищення, блоку біологічного очищення, блоку доочищення стічних вод, цеху механічного зневоднення. З цією метою підприємство замінить хлорування газоподібним хлором на гіпохлорит натрію, який, порівняно з газоподібним хлором, забезпечить належний ступінь знешкодження за менших ризиків для персоналу та нижчих витрат.

«Комбінат з 2011 року працює за замкненою системою водопостачання. Але за це десятиліття з’явилися нові технології, та й існуюче обладнання потребує модернізації», – пояснює Денис Шевченко. За його словами, протягом реконструкції планується модернізувати очисні споруди потужністю 4,2 тис. м3/добу. Після реалізації проекту на комбінаті розраховують на покращення роботи діючих очисних споруд, зокрема, на зменшення ручної праці, підвищення енергоефективності та скорочення кількості відходів.

Власне, відношення до відходів на комбінаті орієнтоване на їх ефективне використання: наприклад, частина відходів металургійного виробництва (шлак) використовується для рекультивації виробленого кар’єру «Центральний». Для цього був розроблений спеціальний проект. Інша ж його частина перероблюється у будівельні матеріали, які користуються попитом.

 

Преса про нас