Офіційна інформація та новини

09.07.2015

Саакашвілі навів ситуацію навколо Побужскогого феронікелевого комбінату, як наочний приклад корупції в органах державної влади

Побузький феронікелевий комбінат став заручником корупційних дій чиновників. Про це 8 липня в Одесі на розширеній нараді президента України Петра Порошенка з головами обласних державних адміністрацій за участю керівництва центральних органів влади та правоохоронних органів, заявив голова Одеської ОДА Михаїл Саакашвілі.

У своєму виступі Михаїл Саакашвілі навів ситуацію навколо Побужскогого феронікелевого комбінату, як наочний приклад корупції в органах державної влади: “Громадянин Росії звернувся зовсім недавно в Донецький суд на території так званої ДНР. Донецький суд заарештував вантаж в Одеському порту за позовом громадянина Росії, і це було прийнято швидко до виконання, швидше, ніж ці документи прийшли з Донецька. Тобто, реально, наші держчиновники перебувають на службі: хто заплатить, той і зробить свою справу. А якщо інший заплатить – йому зроблять свою справу. Ось так працює наша держструктура. Тому, природно, так справа не піде”, – заявив він.

Нагадаємо, у червні 2015 року Побузький феронікелевий комбінат повідомив, що була вчинена спроба захоплення з боку групи озброєних осіб на чолі з громадянином Росії Вахтангом Маскуровым. Безпосередньо перед початком захоплення на комбінаті працювала слідча група Кіровоградської обласної прокуратури. Тоді захоплення вдалося запобігти завдяки участі місцевих жителів і працівників комбінату. Одночасно, в Іллічівському морському торговельному порту за фальшивими судовими рішеннями була заарештована партія руди обсягом 72 тис. тонн для комбінату і 7 тис. тонн готового феронікелю, що належить естонської компанії Bowrin Trading OU. Естонська компанія вже звернулася до прокуратури із заявою про притягнення тимчасово виконуючого обов’язки Одеської митниці Устименко В. І до кримінальної відповідальності. Також Bowrin Trading OU зараз готує позов щодо відшкодування збитків, завданих внаслідок дій митниці за затримку вантажу в Іллічівському порту. Спроби працівників комбінату та його інвестора Solway Investment Group привернути увагу державних органів до ситуації, включаючи Відкритий лист до президента України, результатів не принесли. На сьогоднішній день комбінат перебуває на межі зупинки, а збитки від діяльності рейдерів вже склали десятки мільйонів грн., що, в підсумку, негативно позначиться на обсязі податкових відрахувань підприємства.

Преса про нас