Офіційна інформація та новини

13.08.2019

Робітники Побузького феронікелевого комбінату приєдналися до протестів проти зросту тарифів на передачу електроенергії

У безстроковій акції протесту приймають участь робітники близько 10 металургійних підприємств України

Працівники Побузького феронікелевого комбінату приєдналися до мирної акції протесту проти необґрунтованого підвищення тарифів на передачу електроенергії, яка проводиться під стінами НКРЕКП і ДП «НЕК Укренерго» у м. Київ. Про це повідомляє прес-служба підприємства.

«Для нашого підприємства зростання тарифу – це економічний смертний вирок. Внаслідок цього комбінат зупиниться, адже 45% всіх виробничих витрат – це електроенергія», – говориться у повідомленні.

За інформацією ПФК, тариф на передачу електроенергії в липні 2019 року зріс із 57 грн./ МВт-година до 347 грн./МВт-година в липні і 312 грн./МВт-година у серпні. Таке стрибкоподібне зростання тарифів ставить під питання подальшу роботу підприємства. На комбінаті звертають увагу на той факт, що зупинка ПФК призведе до погіршення економічної і соціальної ситуації в смт Побузьке Кіровоградської області, де комбінат є містоутворюючим підприємством.

«Дія нових тарифів залишить нас без роботи, а селище, в якому ми живемо, позбудеться єдиного годувальника», – заявив генеральний директор ПФК Олег Беспалов.

Керівник ПФК звернув увагу на те, що вже більше місяця сторони конфлікту не можуть прийти до взаємовигідного рішення проблеми. А численні звернення до органів влади, судові рішення і переговори між учасниками конфлікту поки не принесли результату. Тому працівники металургійних і гірничодобувних підприємств були змушені оголосити про безстрокову акцію протесту, сподіваючись, що уряд зуміє в короткі терміни розробити рішення, що влаштовує всі сторони.

«Ми не вимагаємо пільгових тарифів або особливих умов для нашого підприємства. Ми проти необґрунтованого підвищення тарифу на передачу електроенергії в 6 разів. Подібний стрибок тарифів позбавляє нас роботи, бюджет – податків, а соціальну структуру Побузького – допомоги від комбінату», – підкреслив генеральний директор ПФК.

Раніше ЗМІ повідомляли, що, розглянувши 27 червня позов АТ «Нікопольський завод феросплавів», Окружний адмінсуд Києва призупинив дію постанови НКРЕКУ про встановлення на друге півріччя 2019 року тарифів на передачу електроенергії «Укренерго». 30 липня Окружний адмінсуд відмовив НЗФ. Засідання шостого апеляційного адміністративного суду Києва по справі призначено на 21 серпня.

Через те, що електроенергія займає значну частку у собівартості продукції ферросплавників, це викликало протести і пікети металургів 31 липня і 1 серпня поточного року, які погрожують зупинити виробництво на підприємствах феросплавної галузі.

Преса про нас