Єдине в Україні та пострадянському просторі підприємство, що виробляє в промисловому масштабі феронікель з бідних окислених нікелевмісних руд. Сприятливе географічне розташування та розвинена мережа комунікацій сприяють успішній роботі комбінату на ринку металу.
Підприємство з потужностями прямої металургійної переробки (без збагачення і згрудкування) до 1,5 млн тонн комплексних природно-легованих руд з отриманням до 100 тис. тонн в рік різного складу феронікелю (сплаву заліза з нікелем, хромом, кремнієм, міддю та ін), в тому числі нікелю — від 7 до 20 тис. тонн на рік, в залежності від складу руд.
Генеральним проектувальником комбінату в СРСР був інститут «Гіпронікель» (м. Ленінград), нині — інститут Титану (м. Запоріжжя, Україна).
Згідно з проектом, вихідною сировиною для виробництва феронікелю була визначена місцева окислена нікелева руда з вмістом нікелю 0,7 — 0,8 % та заліза до 22,0 %. Середній вміст нікелю в фероникелі з власної руди становив близько 6,0 %. Із загальної кількості виробленого «бідного» феронікелю — близько 90 тис. тонн — понад 85 %, споживалося в чорній металургії на виробництві корозійностійких сталей, а решта — близько 15 % — у вигляді вуглецевого, кремній — і хромвмісного ливарного феронікелю, використовувалося ливарним виробництвом машинобудівних підприємств, для виплавки високоміцних, абразив — і жаростійких чавунів.
Власником Побузького феронікелевого комбінату є група компаній Solway Investment Group. Група веде свою діяльність з 2002 року і є приватною компанією, яка здійснює диверсифікований бізнес в гірничодобувній та металургійній індустріях. Ключові компанії групи зареєстровані в Швейцарії, Люксембурзі та на Мальті, 100 % статутного капіталу належить громадянам ЄС. Основні виробничі активи Solway сконцентровані в Північній Македонії, Гватемалі, Індонезії, Аргентині та Україні.
Навіть в умовах нинішньої складної економічної та політичної ситуації в Україні, Solway Investment Group продовжує залишатися добросовісним, соціально відповідальним власником промислового підприємства.
Вартість інвестицій у розвиток енергозберігаючих технологій склала більше 15 млн. доларів США. Загальна сума інвестицій у підприємство з 2003 р. склала 130 млн доларів США. В екологічне удосконалення обладнання комбінату, впровадження нових технологій було вкладено близько 9 мільйонів гривень.
Підприємство є основним роботодавцем не тільки в найбільшому населеному пункті Голованівського району, але й в Кіровоградській області. На комбінаті працює понад 35 % населення селища Побузьке.
Комбінат розташований в районі з добре розвинутими транспортними комунікаціями, в тому числі пов’язаний окремою гілкою з Одеською залізницею. Віддаленість виробництва від чорноморських портів Одеса, Миколаїв, Іллічівськ становить 150-250 км.