Модернізація виробництва та поетапна реалізація екологічних програм, що проводиться на Побузькому феронікелевому комбінаті, дозволяє покращувати екологічну ситуацію в регіоні, що підтверджується отриманням комбінатом міжнародних сертифікатів ISO 14001 і ISO 45001 повідомляє “Ділова столиця”.
Запуск дробильно-сортувальної дільниці з виробництва щебеню з шлаку в 2017 р. дозволив щомісяця виробляти до 3 тис. тонн каліброваного щебеню. У 2018 році ПФК відвантажив 33 тис. тонн каліброваного шлаку, сертифікованого для будівельних і дорожніх робіт. Завдяки роботі нового виробництва комбінат збільшив переробку і використання відходів феросплавного виробництва на 107 тис. тонн.
Крім переробки шлаків, комбінат продовжує рекультивацію відпрацьованого кар’єра “Центральний” за спеціально розробленим проектом. До завершення рекультивації кар’єру вироблений простір буде заповнений екологічно нейтральним матеріалом, що не шкодить складову підземних вод, зверху будуть нанесені глинистий грунт і родючий грунт, висаджена трава. Земельну ділянку передано для потреб сільського господарства. Зі збільшенням обсягів переробки нової ділянки кількість відходів виробництва, повторно направлених на потреби сільського господарства регіону та країни, зросте.
Працюючи по замкнутій системі водопостачання, ПФК в 2016-2018 роках не виробляв скид стічних вод у р. Південний Буг. А для подальшого підвищення ефективного використання водних ресурсів для виробництва комбінат втягує в водооборотну систему як дощові води, так і очищені стічні води.
“Реконструкція очисних споруд почалася ще 2011 року. Щоб вирішити проблему стічних вод, ми пішли шляхом модернізації систем оборотного водопостачання. Тепер на комбінаті діє замкнутий цикл водопостачання, що виключає скидання в природні водойми. Також була впроваджена безстічна система з використанням господарсько-побутових і промислових зливових стічних вод. Тому розповіді про те, що комбінат забруднює Південний Буг, лише вигадки”, – коментує генеральний директор ПФК Олег Беспалов. У планах комбінату подальше удосконалення технології водопідготовки чистої води для господарсько-питних цілей і технології обробки очищених стоків.
Як зазначають в прес-службі комбінату, головний елемент екологічної програми ПФК – введення в дію третього ступеня газоочистки на базі циклофільтрів. У листопаді 2018 року на ПФК приступили до реалізації другого етапу проекту. Вже в 2016-2018 роках комбінату вдалося істотно знизити викиди шкідливих речовин в атмосферу, однак після введення в дію 3-го ступеня газоочистки рівень викидів знизиться на 99% до 20 мг/нм3, що відповідає сучасним міжнародним нормам.
“Комбінат перебуває в центрі аграрного регіону країни і будь-яке погіршення екологічної ситуації в регіоні сприймається дуже болісно не тільки для здоров’я людей, але й економіки. Тому наше першочергове завдання – зниження негативного впливу на екологію регіону”,- зазначив Олег Беспалов.
джерело: Дзеркало тижня