Офіційна інформація та новини

05.04.2017

ПФК продовжує реалізацію програми з переробки відходів виробництва

До кінця 1-го півріччя 2017 року на комбінаті буде реалізовано черговий етап програми – почнеться випуск щебеню із шлаків феронікелевого виробництва.

Як повідомляє прес-служба Побузького феронікелевого комбінату з посиланням на генерального директора Олега Беспалова, у першому півріччі 2017 року на комбінаті буде запущене виробництво по переробці відходів феронікелевого виробництва.

«У 2016 році проведені випробування шлаків феронікелевого виробництва на предмет його придатності для використання при будівництві та ремонті автомобільних доріг та в будівельному секторі. Ці випробування дали позитивний результат. Тому в 2016 році було придбано обладнання для будівництва лінії по виробництву щебеню фракцією 0-70 мм та продуктивністю 25 тис. тонн в місяць», – наводяться в повідомленні слова генерального директора комбінату.

Введення в експлуатацію виробничої лінії запланований на кінець 1-го півріччя поточного року. Продукція знайде своє застосування в будівництві та дорожніх роботах. За словами керівника підприємства, вже є попередні домовленості про постачання продукції нового виробництва. «На даний момент комбінат отримав висновок про відповідність нашого матеріалу вимогам ДСТУ Б Ст. 2.7-74-98 «Крупні заповнювачі природні, з відходів промисловості, штучні для будівельних матеріалів, виробів, конструкцій та робіт» та ГОСТ 3344-83 «Щебінь та пісок шлакові для дорожнього будівництва», – сказано в повідомленні.

Загальна сума інвестицій у нове виробництво склала 5,2 млн. грн. Понад 70% матеріалів і обладнання на нової виробничої лінії – українського виробництва. В якості сировини буде використаний шлак феронікелевого виробництва. Як порахували на комбінаті, на повну завантаження однієї лінії піде до 30% шлаку, виробленого ПФК.

Очікується, що строк окупності проекту складе 10 місяців. А в подальшому нове виробництво буде приносити прибуток у розмірі 0,2-0,4 млн. грн. в місяць.

За словами Олега Беспалова, новий проект комбінату є логічним кроком в ході реалізації екологічних програм комбінату, що дозволить зменшити вплив на навколишнє середовище регіону. Генеральний директор також нагадав, що, крім запуску нового виробництва, інвестиції, спрямовані на поліпшення екологічної ситуації в 2017 році, складуть 31,3 млн. грн. Серед природоохоронних заходів планується початок реконструкції третьої щаблі газоочисного обладнання трубчастих обертових печей №1 та №2, реалізація якої призведе до подальшого зменшення викидів забруднюючих речовин в атмосферу.

Прес-релізи