Офіційна інформація та новини

14.05.2020

Непродумані дії Державної митної служби призводять до складнощів при забезпеченні підприємства сировиною

Побузький феронікелевий комбінат опинився під загрозою зупинки через нововведення Державної митної служби. Листом від 24.04.2020 № 08-1/18-02/7/4018 Державна митна служба внесла зміни до відповідних алгоритмів форматно-логічного контролю митних декларацій в ЄАІС та АСМО «Інспектор».

Зокрема, залежно від напрямку переміщення вантажів, із таблиці з винятковими комбінаціями кодів митних режимів та літерними кодами типів митних декларацій виключено тип ТД «ІМ51РР».

Згідно вказаному типу в митній декларації, ТОВ « Побузький феронікелевий комбінат» було спроможним декларувати сировину, що отримується, в портах Чорноморськ і Південний, а також виконувати зобов’язання за зовнішньоекономічним контрактом на переробку нікелевої руди. Термін дії декларації ІМ51РР становив 180 календарних днів, що, з урахуванням значних обсягів руди, дозволяло підприємству своєчасно здійснювати перевалку руди в портах і перевезення вантажу до станції Нікель-Побузький у складних економічних та логістичних умовах.

Анулювання даного типу декларацій змушує комбінат використовувати декларацію типу МД ІМ40ЕЕ (термін дії – 30 календарних днів), що фактично призведе до неможливості забезпечення підприємства сировиною.

На комбінаті звертають увагу на той факт, що обсяги сировини, що поставляється на ПФК, становлять близько 11-20 тис. вагонів на рік, в той час як можливості станції Нікель-Побузький із прийому залізничного транспорту складають 75-80 вагонів на добу. Крім цього, часто несвоєчасне забезпечення потреби в вагонах і завантаженість портової інфраструктури, на думку комбінату, роблять неможливим своєчасне забезпечення підприємства сировиною; а це може привести до можливої зупинки комбінату, яке є не тільки містоутворюючим підприємством смт Побузьке (Кіровоградська обл.), але й найбільшим платником податків у регіоні.

«Сьогодні наша галузь знаходиться у глибокій кризі. Ми зосереджуємо зусилля на антикризових заходах, щоб зберегти виробництво та персонал. Раніше ми насилу вкладалися в декларацію з термінами в 180 днів через «лихоманку» на УЗ і необхідність формування запасу сировини на комбінаті під зимовий сезон. Прибравши цей тип декларації, нас поставили в умови, в яких ми просто не зможемо працювати», – коментує ситуацію Генеральний Директор ПФК Денис Шевченко

У зв’язку з обставинами, що склалися наразі, керівництво комбінату звернулося з відповідним листом на адресу уряду. Як говориться в повідомленні підприємства, воно направило прохання «невідкладно розглянути лист та за допомогою листа Держмитслужби, уточнити таблиці з винятковими комбінаціями кодів митних режимів і літерними кодами типів митних декларацій, в залежності від напрямку переміщення, включивши в них діючий тип ТД “ІМ51РР».

Прес-релізи