Офіційна інформація та новини

20.06.2018

Молоді таланти Побузького знов представлятимуть Україну в рамках Міжнародного оперного табору для дітей та молоді в Зальцбурзі.

Юні члени родин робітників Побузького феронікелевого комбінату Ольга Любченко та Станіслав Чиж отримали видатну можливість побачити один з  найвідоміших класичних музичних фестивалей, взявши участь в Зальзбурзькому Оперному Таборі для дітей та юнацтва.

Табір організований «Salzburg Festival Fund» у співпраці з Віденською філармонією та за підтримки Американсько-австрійського фонду (ААР). Він буде проходити з 6  до 12 серпня 2018 року в замку Аренберг, палац дев’ятнадцятого століття, розташований в мальовничій сільській місцевості поряд з містом.

Для того, щоб виграти честь представляти свою країну на міжнародному музичному заході для креативної молоді в Австрії, Ольга Любченко та Станіслав Чиж взяли участь в процесі подачі заявки у програмі «Solway Music Fellowship»  та успішно пройшли  через два відбіркових тури. В рамках другого відбіркового туру претенденти повинні були пройти 24 тижні навчання англійської мови, які тривали з січня до червня 2018 року в їх рідному місті. Понад 60 юних талантів, у віці 13 – 16років від Македонії, України і Гватемали висловили своє бажання прийняти участь у проекті, після першого відбіркового туру, були відібрані 24 кандидатів, щоб продовжити свою подорож до мрії. Після другого туру тільки  6 чоловік (по 2 на кожну країну) отримали повну стипендію, яка покриває авіа перельоти, візові витрати, проживання, а також освітні та розважальні заходи під час їхнього перебування в Зальцбурзі.

У фіналі відбіркового туру програми претенденти повинні були зняти 90-секундне відео на англійській мові, щоб продемонструвати свої таланти музичне виконання/ спів/ танці/малювання або створення відповідних мистецтв і описати, чому вони вибрали саме цю художню дисципліну. Переможці були обрані спільним рішенням журі, у складі «Salzburg Festival Fund»,  творчого колективу «Opera Camps» та голови ради директорів «Solway Investment Group». Рішення журі базувалося на низці критеріїв, які включали в себе: креативність, навички спілкування, участь в навчальному процесі під час другого етапу та  рівень знання англійської мови.

Станіслав Чиж не вперше подавав заявку на стипендію Solway. У 2017 році він завершив обидва відбіркових раунди, але пізніше поступився Карині Циповяз та Владиславу Бондаренко зібрати свої заслужені трофеї. В цьому році Станіслав успішно відшліфував свої мовні навички і зняв відео, в якому найкращим чином розкрив свої художні таланти. Члени журі були раді відзначити його хоробрість та віру у другий шанс.

За виняткові академічні результати, бажання вчитися і творчий підхід журі також нагородило Владиславу Данилюк спеціальним призом – місяцем подальших інтенсивних занять англійською мовою, які пройдуть в липні.

Переможці проведуть тиждень без батьків в замку Аренберг інсценізуючи свою оригінальну версію опери «The Bassarids », яка виконувалася на фестивалі, працюючи з всесвітньовідомими музичними педагогами, театральними професіоналами, сценографами і танцюристами. Також вони побувають на репетиції і за лаштунками  концертного залу «the Grosses Festspielhaus» в Hofstallgasse. Наприкінці тижня учасники представлять свій варіант опери справжній аудиторії.

Примітка

Міжнародна програма «Solway Music Fellowship»  для творчих молодих людей у ​​віці від 14 до 17 років є приватною ініціативою представленою «Solway Investment Group», міжнародної гірничо-металургійної групи зі штаб-квартирою в Швейцарії. Програма  «Solway Music Fellowship»  покликана поглибити прихильність компанії до забезпечення доступу молодих талановитих людей до мистецтва. Програма дає можливість молодим талантам з економічно несприятливих регіонів, де Група здійснює свою діяльність, шанс ознайомитися з найвідомішим в світі класичним фестивалем, беручи участь в Зальцбурзькому оперному таборі для дітей та молоді. Солвей пропонує 6 місячну освітню програму, спрямовану на інтеграцію молодих творчих людей з місцевих громад в сучасне життя через пізнання мистецтва і запозичення їхніх культурних традицій до реалій сучасного світу. Стипендії Солвей пропонуються молодим членам сім’ї співробітників Групи, в Україні, Македонії і Гватемалі. В результаті проходження двох турів, найбільш зацікавлені молоді люди отримають можливість стати частиною міжнародного оточення «Music Camp» в Зальцбурзі.

Побачити роботи фіналістів та переможців ви можете відвідавши офіційну сторінку програми http://solwaygroup.com/musiccamp

Преса про нас