Офіційна інформація та новини

14.02.2016

Джерело: рейдери поновили атаки на Побузький феронікелевий комбінат

Невідомі особи знову намагаються перешкоджати господарській діяльності підприємства Побузький феронікелевий комбінат, що належить європейському інвестору. Про це виданню повідомили джерела на підприємстві.

Так, за даними джерел, після невдалих спроб заволодіти комбінатом з допомогою фальшивих судових рішень рейдери змінили тактику. Зокрема, кілька днів тому організація, що ховається під назвою “Міжнародний антикорупційний суд”, ініціювала звернення в Кабінет міністрів України з вимогою здійснити перевірку діяльності підприємства.

В ході розслідування, проведеного юристами підприємства, вдалося з’ясувати, що за вказаним у зверненні ідентифікаційним кодом зареєстрована організація під іншою назвою та іншими реквізитами, відповідно найменування на бланку викладено з метою більшої важливості, і щоб ввести в оману органи влади та інших адресатів, вважають на підприємстві.

На думку юристів, подібне звернення слід сприймати як анонімне зважаючи на те, що зазначені у зверненні дані не відповідають дійсності. Тому, згідно з українським законодавством, розгляд анонімних заяв по суті не передбачається.

Тим не менш, за даними джерел, в стислі терміни Мінекології, Мінекономіки, МВС і Кіровоградській ОДА поставлені завдання щодо перевірки даної заяви. Враховуючи попередній досвід, на підприємстві очікують, що дане звернення є елементом підготовки зловмисниками до реалізації схеми рейдерського захоплення підприємства і його майна, що повинне бути предметом дослідження в рамках вже існуючих кримінальних досудових справ щодо протиправних дій зловмисників щодо Побузького феронікелевого комбінату

Нагадаємо, за даними ЗМІ, протягом 2015 року підприємство постійно зазнавало рейдерських атак. В тому числі в органи державної влади і ЗМІ вже подавалися звернення у відношенні ТОВ “ПФК”, де містилася недостовірна інформація про діяльність комбінату.

Зокрема, за даними джерел на підприємстві, група неіснуючих жителів Побузького подавала звернення з проханням перевірити екологічність виробництва. Після цих заяв була спроба збройного захоплення підприємства, яким керував громадянин РФ, який представився новим власником ПФК і надав документи на майно “ПФК”, отримані за підробленим судовим рішенням, зазначили джерела.

Перешкодою для рейдерів мають стати суди, але, як показує досвід, самі судді часто допомагають захоплювати чуже майно, тому, без рішучої і кардинальної реформи судової системи цю ситуацію змінити не вдасться, додали на підприємстві.

“Подібна “недбалість” у проведенні своїх афер, говорить про те, що рейдери при відсутності належної реакції на їхні дії з боку влади, увірували у свою безкарність. Це могло стати можливим лише за наявності у них корупційних зв’язків серед суддів, правоохоронців та чиновників”, – прокоментував подію заступник генерального директора ПФК з правових питань Рустам Джамгуров.

Преса про нас