Участь в житті селища

Турбота про жителів селища – одна з основних цілей підприємства

Після створення Побузької територіальної громади діяльність феронікелевого комбінату було розширено на всю її територію, і тепер під опікою підприємства знаходяться близько 10 тис. мешканців регіону.

На Побузькому феронікелевому комбінаті працює близько третини населення однойменного селища, де, власне, і розташоване підприємство. Крім того, серед його співробітників є й мешканці інших населених пунктів Побузької територіальної громади. Тому ПФК, як соціально відповідальний бізнес, бере активну участь у житті регіону: проводить культурні заходи, навчає молодь, надає соціальну допомогу і вдосконалює інфраструктуру як Побузького, так і інших сіл громади.

Забезпечуючи більше 70% бюджетних надходжень громади, комбінат забезпечує селище якісною питною водою та здійснює водовідведення. Також ПФК фінансує експлуатацію та ремонт газопроводів-відводів високого та середнього тиску від магістрального газопроводу в м. Умань, завдяки яким було газифіковано смт Побузьке та навколишні села.

Щорічні соціальні інвестиції вимірюються мільйонами гривень. Серед іншого, ПФК фінансує закупівлю ліків для надання невідкладної медичної допомоги, утримує школу, спортивний комплекс і будинок культури в селищі, а також, у випадку невідкладних потреб (наприклад, якщо потрібна медична операція), надає працівникам безвідсоткові позики (поворотну фінансову допомогу). В 2016 р. обсяг допомоги становив 2,3 млн. грн., в 2017 р. виріс до 2,9 млн. грн., а вже в 2021 р. склав 4,7 млн. грн. За рахунок комбінату талановита молодь може отримати вищу освіту на денній чи заочній формі навчання.

Активна соціальна політика підприємства і підтримка місцевого населення є однією зі складових стратегії сталого розвитку (sustainable development). Як наголосив в одному з інтерв’ю голова Ради Директорів Solway Investment Group Дан Бронштейн, згідно із цією концепцією і експлуатація природних ресурсів, і напрямок інвестицій, і орієнтація науково-технічного прогресу, і розвиток особистості, і інституційні зміни пов’язані між собою.

«Для нашої галузі це один із основоположних принципів на всіх етапах виробничого ланцюжку. Таким чином, розробка родовищ і видобування руди не буде проводитися без відповідних заходів із захисту екології ще до того, як ми  добули першу тонну руди. Робота в кар’єрах чи шахтах пов’язана із ризиком для життя та здоров’я, тому обов’язковим є піклування про працівників. Зокрема, наша компанія часто починає працювати в занедбаних регіонах, де наше підприємство стає містоутворюючим. Таким чином, ми беремо відповідальність за підвищення якості життя в регіоні, – це і освіта для дітей, і проведення культурних заходів, і підтримка місцевих спортсменів», – розповідає Дан.

З іншого боку, культурний побут є найпоширенішою проблемою невеличких населених пунктів України. В рамках концепції сталого розвитку ПФК підвищує якість культурного життя громади, зокрема фінансує роботу селищного та сільських Будинків культури, а також Центру творчості дітей і юнацтва в смт Побузьке. Лише в будинку культури селища працює 17 клубних формувань, де займаються більше 400 мешканців Побузького, в тому числі близько сотні дітей та підлітків. Що стосується Центру творчості, – його регулярно відвідують більше восьми сотень дітей та підлітків.

Окремий напрямок роботи з покращення якості життя громади – робота благодійного фонду «Розвиток Побужжя», котрий був заснований у 2013 році за підтримки ТОВ «Побузький феронікелевий комбінат». Головні задачі фонду – допомога важко хворим мешканцям селища, підтримка дитячих садків і шкіл, проведення спортивних заходів та інше. В 2022 році БФ «Розвиток Побужжя» та ПФК було надано допомогу на загальну суму в 6,02 млн. грн.

Як зазначав в одному з інтерв’ю голова Побузької громади В’ячеслав Купренюк, підприємство постійно готове надавати допомогу для вирішення актуальних питань громади та її мешканців: «У нас із комбінатом розроблена програма розвитку громади, яку ми хочемо реалізувати найближчим часом. Це і розвиток інфраструктури, і ремонт доріг, і налагодження освітлення в селах».